Miten aikuinen mies voi käyttäytyä kuin pikkulapsi sekä radiossa että televisiossa, kundilla ei ole mitään käytöstapoja. Hävettää hänen puolestaan kun katsoo esim. Amazing Race ohjelmaa, ei anna oikein hyvää kuvaa Suomalaisista paikallisille ihmisille.
Tuukka Ritokosken käytös
8
1594
Vastaukset
- Anonyymi
Enemmän kuin samaa mieltä! Kaverin ylimielinen käytös suorastaan sivalteleva puhetapa muita kilpakumppaneita kohtaan useassa eri paikassa on ala-arvoista! Surullista, ettei aikuinen mies ole oppinut minkäänlaisia käytöstapoja tuohon ikään mennessä. Kertoo varsin paljon kaverin sisäisestä ajattelumaailmasta. Jospa elämänkoulu vielä kasvattaa. Erikoisjoukkojen tyypit on muuten paljo Tuukkaa fiksumpia, suurella sydämellä varustettuja! Kenenköhän korvien välissä ei edes tuuli kulje.
- Anonyymi
Juippihan on ihan täys juntti jota ei voi kun hävetä.
- Anonyymi
Mikä piru nyt noin hampaan kolossa pakottaa miestä kohtaan ?
- Anonyymi
Tosi ällöttävä tyyppi jota ei pysty edes radiosta kuuntelemaan.
- Anonyymi
Uusimmassa jaksossa se taas nähtiin, Ritokoski huijasi soittotehtävässä kun ei muuten pärjännyt vaikka kehui olevansa hyvä soittaja. Kertoo aika paljon kyseisestä ihmisestä.
- Anonyymi
Onko tämän tyttöystävä se jauhojengin someräkättäjä?
- Anonyymi
Ehkä jopa ärsyttävin suomalainen, ylimielinen pikkupoju.
- Anonyymi
Niin väsyny jätkä kuin vain olla voi, tuli aikoinaan aamulypsyyn enkä voi ymmärtää millä ja perusteilla häntä voi kutsua tähtijuontajaksi? Multa loppu kuuntelu tasan kun tämä tyyppi avas suunsa. Nyt vielä perseilee ja yrittää saada jotain näkyvyyttä olemalla kännissä radiossa, sori vitun Tuukka, toi keksittiin jo ysärillä eikä hyvin käynyt entäs jos menisit oikeisiin töihin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741740Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061574Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn231475- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2051098- 471085