Olen 25- vuotias nainen ja ihmettelen miksi minulla riittää vientiä vaikka olen todella huono sänkypuuhissa. En ota suihin, en suostu olemaan päällä,en anna peppua enkä juuri muutenkaan liikahtele silti minulla on ollut useita pidempiaikaisia suhteita. Useinminten haluan lopettaa naimisen kun olen itse tullut. Miksi ihmeessä miehet tyytyvät minunlaiseeni lahnaan???
Ihmetyttää
????
91684
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
olet yleinen panopuu niin sanottu varmanakki jos muut ei lähe kapakasta mukaan niin sinä lähdet aina itsehän sinä tiedät mitä sinä yönä tapatuu voitko kertoo enemän
En ymmärtänt tuosta yhtään mitään, kirjoittajahan nimeenomaan sanoi, että on seurustellut myös pidempiä aikoja. Syynä voi olla se, että jotkut miehet haluavat olla dominoivia osapuolia.
Kuvailusi perusteella olet muuten ihanteellinen yhdyntäkumppani pois lukien halu lopettaa yhdyntä laukeamisesi jälkeen (toisaalta todellinen mies ei sitä kuuntele, joten ei sillä niin väliä).
Kyse on siitä, että todellinen heteromies - eikä mikään nyhverö - ei tarvitse naiselta muuta kuin vaatteet pois päältä voidakseen nauttia yhdynnästä. Nainen päällä, suihinotto ja anaaliyhdyntä ovat homoseksuaalien heiniä, joita suomen naisettunut nykymiespolven osa tahtoo harrastaa. Kertomastasi päätellen kuitenkin kelpo miehiäkin edelleen löytyy, kuten myös ainakin yksi kunnon nainen.
Ensinnäkin, haluaisin totisesti palata kanssasi tähän aiheeseen kymmenen vuoden kuluttua, kun on ikää ja kokemusta oikeasti olemassa, johon mielipiteensä perustaa. Ja toisekseen oikean miehen ikä alkaa ihan jollain muulla kuin ykkösellä.
Todellisiksi miehiksi ei kutsuta niitä jotka eivät kuuntele naisen halua lopettaa yhdyntä. Heitä kutsutaan raiskaajiksi.
Ensinnäkin haluaisin totisesti palata kanssasi tähän aiheeseen kahdenkymmenen vuoden taakse, kun vallitsevat ja arvioni mukaan vääristyneet seksuaalikäyttäytymisen oppimismallit eivät vielä olleet muokanneet sinua, ja jolloin ne eivät sumentaisi mielipiteitäsi. Nyt ne lähinnä vahvistavat niitä ja tekevät niiden mukaisen käytöksen mukavaksi.
Toiseksi miehuus ei ole iästä, vaan toiminnasta kiinni. Ja muodollisestikin Jumalan edessä on mies konfirmaatiosta lähtien ja oikeuden edessä 18-vuotiaasta alkaen.
Mietipä uudelleen, mikä on miehuuden ja marjanpoimimisen ero.
No, miehuutta tuskin tarvitsee mainita sinun kohdallasi. Retkeilyelämyksistäsi en halua tietää.
Jaa-a, taisit juuri kuvailla ihan normaalin rakastelu-tuokion meille lukijoille... Eiköhän niitä akrobaattisia asentoja ja kummallisia reikiin lykkäyksiä tapahdu vain elokuvissa enimmäkseen...?? Vai??! Yleensä mitä omaa kokemusta on, tapahtuma on ollut tyyliin se että sisälle, ulos ja ravistus. Minä alla! Toki jokainen saa harrastaa sitä ihan niinkuin himoiltaan haluaa, jos tyytyy tavalliseen niin mikäs siinä jos se kerran tyydyttää, sitähän me haemme kaikki!