Venäjän vastatoimet alkoivat heti. Nato Reijo oli oikeassa

Iskä oli taas oikeassa ja maamme liittyminen Natoon oli järkevä päätös. Nyt vain raja kiinni ja lisää kalustoa (panssareita, ohjuksia, lentokoneita) Natolta niin itsenäisyys on turvattu. Venäjä hajoaa lähitulevaisuudessa ja saamme viime sodassa menetetyt alueet takaisin korkojen kera ja nyt ei naurata.

4

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oltaisiin nyt samassa tilanteessa suhteessa venäjään ilman Natoakin. Olo varmasti olisi hiukan turvattomampi ja tsempattaisiin Ukrainaa aktiivisemmin.

    • Anonyymi

      Kyllä iskä osaa.

    • Anonyymi

      Lähetäänkö Ressu käymään kirkonkylällä kahtomassa ja sytytämäsä vaikka kynttilät.
      PERJANTAINA 17.11. Helsinkiin Kansalaistorille tuodaan näytteille Ukrainassa tuhottu venäläinen panssarivaunu. Ukrainalaisten Yhdistys Suomessa ja Your Finnish Friends -yhdistykset kertovat tiedotteessaan, että Ukrainan asevoimat tuhosi kyseisen tankin lähellä Kiovaa maaliskuussa 2022.

      Kyseinen T-72B3-mallinen vaunu on yksi tavallisimmista Venäjän armeijan käyttämistä panssarivaunuista. Niitä on käytetty runsaasti myös hyökkäyksessä Ukrainaan.

    • Anonyymi

      Ei kukaan muu halua menetettyjä alueita taikaisin, kuin Ressu.
      Kuka haluaa venäjän köhien alueiden lahot talonrötisköt, jotka ovat vielä lahompia, kuin Ressun mielestä olevat Nirristanin puutalot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      325
      1896
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      47
      1599
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      154
      1301
    4. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1141
    5. 143
      1138
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      81
      1090
    7. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1047
    8. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      973
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      48
      942
    10. Kesä ja nuorison mopoilu

      Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta
      Suomussalmi
      155
      899
    Aihe