Jos tanssin lauantaina naisystäväni kanssa ja suutelen häntä kesken slown, häiritsenkö silloin teitä heteroja ?
minun naiseni
nainen
81928
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ihan vapaasti, jos ei se itseäsi häiritse.
en ymmärrä et miks sen pitäis häiritä, ihmiset saa olla mitä ovat:)
Minä olen vain minä ja haluaisin elää minun normaalia elämääni. En kuitenkaan etsi siihen kommentteja tanssilavan reunoilta, enkä armaadan kannelta. En halua satuttaa kenenkään elämänkatsomusta, mutta en myöskään haluaisi näytellä sitä, mitä minä en ole. Siksi kysyn, täytyykö täällä elää kuin kaapissa, vai uskaltaako kurkata ulos ? En ole mikään kummajainen, vaan elän täällä päivittäin. Ihminen, aito, ihmisten ilmoilla.
Toivottavasti uskallatte elää vapaasti elämää, johon teillä on oikeus. Lpr vain on aika takapirttilä ja sisäsiittoinen edelleen, joten kaikkea vähänkin suurimmasta osasta poikkeavaa ihmetellään ja vaivataan pikkupäitä!
Ei todellakaan häiritse! Jokainen saa elää niin kuin tahtoo. Varmasti löytyy niitäkin tiukkapipoja jotka katsovat pahalla, mutta se on niiden ongelma. Kannattaa varautua, että äijät innostuu... =)
Lappeenrannan yöelämässä on tullut nähtyä sekä tyttöjen, että poikien pussailevan toisiaan. Eikä tuo ole koskaan sen suurempaa huomiota tai närkästystä herättänyt kenessäkään.
tietysti intohimoinenen suuteleminen vaikkapa kesken kirkonmenojen ärsyttää aina, ihan heteroparinkin toimintana. Eli kaikelle on aikansa ja paikkansa, siellä missä suukottelevat muutkin, niin voitte sitä tehdä toki tekin. ei tämä nyt niin takapajula ole. :)
Ja sanottaisiinko nyt vielä, ettei keskinäinen suutelemisenne edes kerro vielä mitään seksuaalisuudestanne, sillä kyllähän ne pussailevat nuo heterotytötkin, tosin yleensä hakeakseen huomiota...jota toki sitten saavatkin.
Elä rauhassa ja rohkeasti omaa elämääsi. Eipä se muille kuulu ketä suutelet ja missä.
Ja tuskin baareissa pyörii niitä tiukkapipoja, joita moinen käytös haittaisi. Tietysi "punaniskoja" riittää.
Kiitos näistä ajatuksista ihanat ihmiset. Minä lähden nyt ulos kaapistani. Hei !