Suomen presidenttinä ei voi toimia henkilö jonka matemaattiset taidot ovat kuusivuotiaan tasolla. Ei henkilö jolla on heikko paineensietokyky (nähty Stubbin varusmiesaikana) henkilö joka on petollinen ( mm hallituskonfliktit 2014)
ja erityisesti henkilö jonka tausta on näin ikävän ruvella
https://medium.com/@hannes.hanhi/alexander-stubb-ei-sovellu-suomen-presidentiksi-030464927f49
Ja erityisesti henkilö joka on konkreettisesti Suomen vihollinen. Sellainen on A.Stubb.
Stubb ajaa vapaamuurarina euro-darwinismia, mikä on törkeää rasismia suomalaisia kohtaan. Tämä tarkoittaa käytännön tasolla sitä jos Aleksander Stubb valittaisiin suomen presidentiksi suomalaisten km.elintaso laskisi ennätyksellisesti alas Stubb ei ole ikinä ajanut Suomen etua.
Numerot on aina olleet tälle miehelle vaikeita. Miten meillä voisi olla presidentti joka on niin tyhmä ettei osaa edes matematiikan aakkosia. Stubb antoi jopa kansanedustajillekin irvokkaan väärää tietoa hallintarekisterilaista ja se tieto perustui osittain miehen epärehellisyyteen osittain laskutaidottomuuteen
Entä Stubbin sivistystaso? Makeilee englantilaisesta kansanopistosta ostamallaan tohtorinhatulla. Stubbilla ei ole virallisen koulujärjestelmän mukaista yliopistollista maisteria, vaan yksivuotinen Master ulkomailta. Sinnekin pääsy tapahtui maksamalla. Yksinkertaisesti, Alexander Stubb ei ole muuta kuin hupiukko.
Yllätys häpeä on myös, että Stubbilla on ylioppilastodistuksessa reaali hylätty i ja lyhyt matikka a. Armeijaakaan mies ei kestänyt loppuun saakka vaan 8 kk jälkeen otti ritolat. Paineensietokyky petti.
Tälläinen kunniaton mies jättää omat juoksuhautoihin pelastaakseen itsensä ja nahkansa. Sama olisi tilanne myös Suomen maan kanssa jos tämä mies pääsee valtaan.
Tämä ja nämä ovat vain tosiasioita joiden kanssa on opittava elämään.
Jopa Niinistökin pelasi tuon kieroilevan narsistin pois suomen politiikasta. Suomalaiset jos teillä on vähäisintäkään myötätuntoa Niinistöä kohtaan ette äänestä Aleksander Stubbia presidentiksi. "
Lue myös. Todellisuudesta irtaantunut Stubb mieltää Ruotsin maailman turvallisemmaksi maaksi ja rahastaa puutaheinän puhumisesta kuin paraskin tyhjäntoimittaja
https://suomenkuvalehti.fi/politiikka-ja-talous/stubb-pyytaa-rahaa-puheistaan-9-000-euroa-tunnissa/
https://www.kaleva.fi/stubb-kommentoi-trumpille-twitterissa-ruotsi-on-yk/1656101
Jokainen äänestäjä nähköön nyt että tämä herra ei elä tässä todellisuudessa. Kuusi vuotta on pätkätöiden erikoismiehelle aivan liian pitkä aika. Stubbin todistettu epärehellisyys, epävakaus,hölösuisuus, sadismi, harkintakyvyn ongelmat ja kyvyttömyys sitoutua pidemmäksi ajaksi.
Kuusi vuotta on pätkätöiden erikoismiehelle aivan liian pitkä aika.
EI koulukiusaajaa ja sokean koulukaverinsa (lapsi) kiusaajaa presidentiksi
Totuus presidenttiehdokkaasta
Anonyymi-ap
1
285
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082575
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo411741Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1441359Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol3271239Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3361204Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen241121Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe571093- 55956
Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H13942Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S21863