Suomen presidenttinä ei voi toimia henkilö jonka matemaattiset taidot ovat kuusivuotiaan tasolla. Ei henkilö jolla on heikko paineensietokyky (nähty Stubbin varusmiesaikana) henkilö joka on petollinen ( mm hallituskonfliktit 2014)
ja erityisesti henkilö jonka tausta on näin ikävän ruvella
https://medium.com/@hannes.hanhi/alexander-stubb-ei-sovellu-suomen-presidentiksi-030464927f49
Ja erityisesti henkilö joka on konkreettisesti Suomen vihollinen. Sellainen on A.Stubb.
Stubb ajaa vapaamuurarina euro-darwinismia, mikä on törkeää rasismia suomalaisia kohtaan. Tämä tarkoittaa käytännön tasolla sitä jos Aleksander Stubb valittaisiin suomen presidentiksi suomalaisten km.elintaso laskisi ennätyksellisesti alas Stubb ei ole ikinä ajanut Suomen etua.
Numerot on aina olleet tälle miehelle vaikeita. Miten meillä voisi olla presidentti joka on niin tyhmä ettei osaa edes matematiikan aakkosia. Stubb antoi jopa kansanedustajillekin irvokkaan väärää tietoa hallintarekisterilaista ja se tieto perustui osittain miehen epärehellisyyteen osittain laskutaidottomuuteen
Entä Stubbin sivistystaso? Makeilee englantilaisesta kansanopistosta ostamallaan tohtorinhatulla. Stubbilla ei ole virallisen koulujärjestelmän mukaista yliopistollista maisteria, vaan yksivuotinen Master ulkomailta. Sinnekin pääsy tapahtui maksamalla. Yksinkertaisesti, Alexander Stubb ei ole muuta kuin hupiukko.
Yllätys häpeä on myös, että Stubbilla on ylioppilastodistuksessa reaali hylätty i ja lyhyt matikka a. Armeijaakaan mies ei kestänyt loppuun saakka vaan 8 kk jälkeen otti ritolat. Paineensietokyky petti.
Tälläinen kunniaton mies jättää omat juoksuhautoihin pelastaakseen itsensä ja nahkansa. Sama olisi tilanne myös Suomen maan kanssa jos tämä mies pääsee valtaan.
Tämä ja nämä ovat vain tosiasioita joiden kanssa on opittava elämään.
Jopa Niinistökin pelasi tuon kieroilevan narsistin pois suomen politiikasta. Suomalaiset jos teillä on vähäisintäkään myötätuntoa Niinistöä kohtaan ette äänestä Aleksander Stubbia presidentiksi. "
Lue myös. Todellisuudesta irtaantunut Stubb mieltää Ruotsin maailman turvallisemmaksi maaksi ja rahastaa puutaheinän puhumisesta kuin paraskin tyhjäntoimittaja
https://suomenkuvalehti.fi/politiikka-ja-talous/stubb-pyytaa-rahaa-puheistaan-9-000-euroa-tunnissa/
https://www.kaleva.fi/stubb-kommentoi-trumpille-twitterissa-ruotsi-on-yk/1656101
Jokainen äänestäjä nähköön nyt että tämä herra ei elä tässä todellisuudessa. Kuusi vuotta on pätkätöiden erikoismiehelle aivan liian pitkä aika. Stubbin todistettu epärehellisyys, epävakaus,hölösuisuus, sadismi, harkintakyvyn ongelmat ja kyvyttömyys sitoutua pidemmäksi ajaksi.
Kuusi vuotta on pätkätöiden erikoismiehelle aivan liian pitkä aika.
EI koulukiusaajaa ja sokean koulukaverinsa (lapsi) kiusaajaa presidentiksi
Totuus presidenttiehdokkaasta
Anonyymi-ap
1
383
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652078Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363921696Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899