Ja miksi sitä ei saisi muka mainostaa tällä foorumilla? Tämähän on nimenomaan sitä varten. Mutta kaikenmaailman perverssit juntit ja jupit katsoo saavansa etuoikeuden halventaa naapurimaatamme törkykirjoituksillaan, selkänojanaan historialliset sodat joissa eivät itse ole olleet mukana. HÄVETKÄÄ SAATANAN KUSIPÄÄT!!!
Olen itse ollut naimisissa venäläisen naisen kanssa, joka on hyvä ihminen, nainen ja venäläinen, ja hän rakastaa suomea ja suomalaisia
vilpittömästi.
Jos vertaamme historiassamme venäläisiä ja ruotsalaisia aikoja niin ruotsalaiset ovat aina vain vieneet suomesta niin tykinruokaa kuin materiaalia.
He maahanmuuttajina veivät Kustaa Adolfin ja muiden sotaisten kuninkaidensa sotilaiksi suomalaisia nuoria miehiä 50,000 kaiken kaikkiaan joka on paljon suomalaisia, veivät heidän maansa veroista ja heidän naisensa piioiksi ja jalkavaimoiksi.
Helsingin yliopisto saa kiittää venäläisiä olemassaolostaan, jonka johdosta Senaatintorilla on Aleksanteri II:n patsas vaikka vähemmän mainostettu.
Muut yliopistot on tehty ruotsalaisia ja heidän jälkeläisiään varten, jossa suomalaisetkin saavat armon opiskella.
Yhtään pelkästään suomenkielistä yliopistoa ei suomessa ole vielä.
Olen itse ollut naimisissa venäläisen naisen kanssa, joka on hyvä ihminen, nainen ja venäläinen, ja hän rakastaa suomea ja suomalaisia
vilpittömästi.
Jos vertaamme historiassamme venäläisiä ja ruotsalaisia aikoja niin ruotsalaiset ovat aina vain vieneet suomesta niin tykinruokaa kuin materiaalia.
He maahanmuuttajina veivät Kustaa Adolfin ja muiden sotaisten kuninkaidensa sotilaiksi suomalaisia nuoria miehiä 50,000 kaiken kaikkiaan joka on paljon suomalaisia, veivät heidän maansa veroista ja heidän naisensa piioiksi ja jalkavaimoiksi.
Helsingin yliopisto saa kiittää venäläisiä olemassaolostaan, jonka johdosta Senaatintorilla on Aleksanteri II:n patsas vaikka vähemmän mainostettu.
Muut yliopistot on tehty ruotsalaisia ja heidän jälkeläisiään varten, jossa suomalaisetkin saavat armon opiskella.
Yhtään pelkästään suomenkielistä yliopistoa ei suomessa ole vielä.
Vastaukset 15
Vanhimmat
..mielestäsi onnela, muuta toki sinne. Ehkäpä silmäsi avautuvat kun syöt Siperiassa jäätyneitä peunoita nälkääsi.
Niistä venäläisistä vaimoista..kaikkihan sen tietävät, että jos suomalainen mies ei muuta muijaa saa, se ostaa rahalla sellaisen Venäjältä. Sieltä tullaan kyllä hanakkaasti länteen vaikka minkälaisen törkyturvan "vaimoksi".
noin hyvin tiedät Siperiasta ja venäläisistä naisista.
Opettele lisäksi oikeinkirjoitusta, se antaisi susta varmemman kuvan :)
Ton viestin kirjoittaja. Matkailu ja asuminen on kaksi eri asiaa. Jos sinusta on kiva istuskella Inglishissä jossakin Kuparipannussa, niin tarkottaako se sitä, että sun pitäisi muuttaa sinne asumaan. Tosta vaimoasiasta ei omakohtaista kokemusta, siis Venäjältä, mutta kuullostas vähän sellaselta happamia sano..
Sinäpä sen tiivistit ton vaimo homman todella hyvin. Kun lukee kirjoituksesi, niin rupeaa kyllä uskomaan, että runkaaminen todellakin pehmentää aivot:)
niinpa, itse olen jo hyvan patkan taalla venajalla asustellut. se miksi viihdyn venajalla johtuu ihan puhtaasti yhteiskunnallisista eroista, takalaiset systeemit vaan ovat enemman minun makuuni. jaista perunaa en olekkaan syonyt sitten suomen armeijasta paastyani, eika kylla nalkakaan paase vaivaamaan, venaja on vahan erilainen kuin niissa suomalaisissa medioissa annetaan ymmartaa, ei taalla ihan niin kurjaa ole. huom! en asu moskovassa vaan 8000km paassa sielta, sehan on jo hienompi kaupunki kuin esimerkiksi helsinki, on komeita taloja, upeita katuja ja loistoautoja, on toki helsingissakin, erotuksena se etta nama ovatkin ihmisten omia ja maksettuja, eivat firman.
emanta on venalainen, enka kylla toisen suomalaisen kanssa enaa ikina pystyisi asumaankaan. kukin on onnellinen erilaisissa paikoissa, hyvin useat taman palstan kayttajista pitavat venajasta, ehkapa juuri siksi etta lomalla se kaljan kiskominen kuparipannun terassilla ei enaa anna mitaan elamyksia. itse pidan venajasta, jopa asuinpaikkana, venaja on melko toisenlainen kuin neuvostoliitto, josta meidan kansamme pelot ja ennakkoluulot kumpuavat.
tiettyja epakohtia taalla on (tiettyihin asioihin palaa paivittain hermot), vaan niin myos on siella suomessakin, minun mielestani jopa taysin sietamattomia epakohtia. kay toki joskus pyorahtamassa niin saattaa sinullekkin asia valjeta.
Sain juuri nauttia "ilmaista hammashoitoa",juuri niin, juurihoihoitoa juurtajaksen, Jääköhän lasku alle 200 e, isot pojat on kertoneet, että vastaavalla summalla Venäjällä hoito ei jää pelkäksi suuhoidoksi, tiijä häntä...
Nimittäin hammashoito. Helpointa ja halvinta kun olisi ottaa aina hammas pois, mutta kun huom. venäläinen ystäväni, ei siis kusetuksen kohde, hoiti hampaansa kuntoon yksi hammas ja yhden kerran korjaus oli 100 euroa, siis euroiksi muutettuina Venäjällä. Sanoi, kunnon=normaali hoito maksaa sielläkin.
paikkauksen hintojen suhteen venäjällä.
Taidanpa lähteä heti hakeen Venäjältä hemasevan kaunottaren vaimoksi kun noin kehut!!!
-et ole saanut koskaan "symppistä"
-sinullaon oltava rahaa
-miehekäs leuka tuhero
Painu sinne itärajan taakse lihapatojen ääreen vitun persereikä.Siellä on ihmisen kyllä hyvä olla.
että kirjoittaja on tutustunut venäläiseen keittiöön, missä perinteiset uunissa haudutetut mureat lihapadat on aina olleet olennainen osa ruokakulttuuria.
Oletkohan käynyt maistamassa Petroskoissa Petrovki ravintolan liha rukkuja, kun noin paljon asiasta tiedät.
Sinustakin huomaa, että "hyvä ruoka, parempi mieli..."
Sen asian suhteen meinaan, että venäläiset naiset ovat upeita.
Itse asiassa ovat kuin koiria.
Nöyriä, mielyttämisenhaluisia... eli miesnäkökulmasta todella hyvin koulutettuja ;))
LADA-VAZ.MOSKOVITSH.VOLGA.JNE JA UAZ.GAZ JNE LADAHAN ON KOPIOITU ALKUJAAN FIATIN 124 MALLISTA. SITÄ MÄ EN TIEDÄ MISTÄ 2107 ON KOPIOITU
UUDET VENÄLÄISET AUTOT NÄYTTÄVÄT AIKA TYYLIKKÄILTÄ.SAMOIN VANHAT