On itku ja poru venäjä faneilla

Anonyymi-ap

Muuttakaa sinne Venäjälle kun niin kiihko putinisteja olette.

Ja venäläisille, turha Suomessa valittaa. Voitte muuttaa takaisin neuvostoliittoonne jos se niin ihana on.

12

508

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki , tosiasiassa sorakuoppa, valittaa ja valittaa ..... vaikka on suomessa kutsumattomana vieraana eli suomen -venäläisenä. Painukoot superkommunismiin takaisin Venäjälle !
      Tämä on näin helppoa !!!

    • Anonyymi

      nii suomessa on turha valittaa

      • Anonyymi

        Täällä saa valittaa, venäjällä joutuu vankilaan. Menkää venäjälle. Koettakaa siellä valittaa.


    • Anonyymi

      ortodoksi kirkot vaan palamaan paska venäjän hännystelijät

    • Anonyymi

      Eivät kaikki Venäjällä kävijät ole Putin faneja kuten ei kaikki suomalaisetkaan ole Niinistö faneja. Koita ymmärtää, vaikka tuskin se paksukalloiselta onnistuu.

      • Anonyymi

        Eivät kaikki Venäjällä käyvät tietenkään Putin-faneja ole. Ainoastaan 99 prosenttia, loput käyvät koska postimyyntimuija-Svetlana niin määrää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eivät kaikki Venäjällä käyvät tietenkään Putin-faneja ole. Ainoastaan 99 prosenttia, loput käyvät koska postimyyntimuija-Svetlana niin määrää.

        Hyvinpä näkkyy juhlapaikan hakijat pääsevän


    • Anonyymi

      Pieni osa venäläisistä älyä kuinkä Putinin systeemi on mätä. Ja halusivat sieltä pois, elää elämä eikä olla koneiston pakkotyöläinen. Ei jää käteen mitään eikä tapahdu mitään kehitystä. Sama tapahtuu nyt Suomessa ajetaan kaikki alas. Kohta palkka ei riitää kun pakkomenoihin. Jos et oo eliittiluokan ihminen. Yritykset eivät pärjää, asiakaskunta pienenee, harmatalous kasvaa, veroja ei makseta. Tiet huononee, ruokakulut kasvaa, ostovoimapienenee, uusia työpaikkoja ei tule, sähköt kallistuu, vedet, sairaanhoitokulut myös ja paljon muuta. Suomessa keskituloset jo huuta ettei meinaa rahat riitää Elämiseen. Niin ei ihme jos kohta suomestakin muutta porukka muihin maihin ja vielä etelämpään. Missä on pienempi asumiskulut, hyvät vihannekset, hedelmät, filtterihanavettä, aurinkopaistaa, lämmin ja muita etelän herkkuja. Kyllä tätä suomen menoa kun katso niin Intiassa ihana asua. Ihmisetkin on iloisempi ja avoinmielisiä.
      Orpo kyykyttää ja Purra leikii saksilla. Ai että heillä on hyvät vitsit.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      194
      6769
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      158
      1975
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1658
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      54
      1185
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      44
      1059
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      1017
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      957
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      924
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      889
    Aihe