Ei saisi maksaa paljon, mutta ulkonäkö paranisi heti tai ainakin lyhyessä ajassa.
Mikä sellainen olisi?
Vähän meikkiä? Uusi pusero? Erilainen kampaus? Jotain muuta?
Mitä itse olet keksinyt pika-avuksi, kun peilikuva ei ole miellyttänyt? Oletko koskaan ns. repäissyt ja ajatellut, että nyt tuli lähtö kampaamoon, tätä tyyliä en enää katso?
Itse olen ihan masentunut, kun olen jo pitkään hakenut kampaajaa, joska osaisi leikata hiukseni erilaiseksi. Olen kiertänyt eri paikkoja ja antanut leikata, mutta tulos on aina yhtä karmea. Olen jo ihan lannistunut, kun ei edes kunnon kampaajaa löydä, ja lannistuminen näkyy jo naamastakin, se, ettei koe itseään mitenkään kauniiksi.
Nopein ja edullisin ulkonäön kohennustemppu
19
502
Vastaukset
- Anonyymi
Peileistä luopuminen.
- Anonyymi
Ihmeitä ei tapahdu nopeasti ja "lyhyessä ajassa". Kaikki asiat vaativat työtä, toimintaa, mielikuvitusta ja avaraa ajattelua. Eikä mitään saa ilmaiseksi.
- Anonyymi
Helpoin konsti nuoremman vaimon ottaminen.
- Anonyymi
Kuvittelet vissiin olevasi humoristinen. Aloituksen sisältö ei ainakaan auennut, joten nuoremmista lienee aivan turha uneksia. Ne tahtovat nykyään tyyppejä, jotka ajattelevat avarammin.
- Anonyymi
Uni rytmi. Ruokailu rytmi. Ulkoilu rytmi päivittäin kaikki. Some paastoa, syylistämis paastoa. Ei sokeria sisältäviä tuotteita, ei valkoista jauhoa sisältäviä tuoteita,Ei alkoholia, Ei savukkeita.
- Anonyymi
Tiedätkö, mikä on yhdyssana ?
- Anonyymi
- Puhtaus. Ei voimakkaita hajusteita.
- Kasvojen hoito. Ihokarvat pois. Ihonhoito.
- Vähäinen meikki: hiukan kulmaväriä, hiukan esim. värillistä huulirasvaa, poskipunaa.
- Hiukset: siisti, (esim. lyhyt kerros-) kampaus.
- Käsien ja kynsien hoito.
- Siistit, hillityn kauniit vaatteet ja kengät. Mahd. sointuva kerrospukeutuminen.
- Kauniit, hillityt korut ja esim. hiussoljet.
Minun ohjeeni tässä.- Anonyymi
Ostin aikoinaan tämän kirjan, on vuodelta 1998, mutta ihan ajankohtainen.
Mary Spillane - Muodonmuutos:
https://www.antikvaari.fi/teos/muodonmuutoksia-kasikirja/62a3f956eaa1ec176c472701
Tässä neuvotaan tarkkaan eri asiat, joita voi itsessään nopeasti kohentaa. Esim. oikeiden värien valinta oman hiusvärin ja ihotyypin mukaan.
- Anonyymi
Peileistä luopuminen on nopein ja tehokkain tapa ja paras vinkki. Peilikuvansa takia moni itseään soimaa ja kärsii.
Jos hyväksyy itsensä ja kokee olonsa hyväksi, on turha ruveta jostain peilistä hakemaan muuta totuutta. - Anonyymi
Voi voi voi a.p vedä vi..u päähäs
- Anonyymi
kouvolan horo pilaa
- Anonyymi
kyllä hammaskuoret,potoksi,pakkelisalkku,muotivaateryöppiö,hiusoperaatiot sillä pärjää haha
- Anonyymi
Puhtaus ja iloinen mieli
- Anonyymi
lässyn lässyn lässy
- Anonyymi
kysy satutädiltä sillä on hyviä satuja,
- Anonyymi
Haista a.p iso paska
- Anonyymi
Saikos aloittaja apua tähän kysymykseensä?
- Anonyymi
Hiusten värjäys? Edes kulmakarvojesi muotilu ja iiden värjäys.Nosta molemat kasvoja saanäytää nuoremalta. Jos niihin ei rahaa? Aurinko puuteria poskipäihin ja huuli kilettä,jos olet nainen?
- Anonyymi
Tuo kirja "Muodonmuutos" ohjasi itseni ymmärtämään eri värien merkityksen. Olemme jokainen tiettyä värityyppiä eikä meille sovi "mitkä tahansa kivat värit". Kirjassa värit on jaettu neljälle eri tyypille, nimeten ne vuoden aikojen mukaan.
- Itse olen tyyppiä "kesä" (tavallinen, ristiverinen suomalainen). Minulle parhaiten sopivat nk. harmaalla murretut, hiukan "savuiset" värit.
- Ei missään tapauksessa kirkkaat, selkeät värit, jotka ovat enemmänkin "talvi"-sävyisille sopivia (= tummat / mustat hiukset, kalpea iho).
- Erittäin blondeille sopii "kevät"-värit = pastellisävyt.
- "Syys"-värit (kuin syksyiset puut ja kasvit) ovat nk. punatukkaisille.
Väärät vaatevärit tuovat itseä katsoessa esiin lähinnä "räikeästi" loistavat vaatteet, mutta omat kasvot "katoavat" sinne taustalle. Tämä sama koskee myös hiusvärejä, meikkien sävyjä.
Tuossa kirjassa neuvotaan oikea muuntumistapa ihan siitä lukuhetkestä alkaen.
- Peseydyt hyvin,
- nypit illalla pois kaikki, etenkin kasvojen ihokarvat,
- puhdistat kynnet mahd. jo lohkeilleista lakoista ja lakkaat kynnet siisteiksi.
- Valitset "huomiseksi" kaapistasi tietyt, puhtaat vaatteet, mahd. korut ja mietit sopivan, hillityn meikin. Tästä se alkaa...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873982
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.543303Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1603022Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,622961SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.772464Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52296Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a251984Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s621961Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1671942- 931348