Kovin on ollut hiljaista tuo keskustelu Israelista, mistähän johtuu vai onko kissa vienyt kielen. Hamasin terroriteko on tuomittava ja siihen on vastattava kovalla. Tulee kuitenkin mieleen, onko siviilien lasten, vanhuksien ja sairaaloiden potilaiden surmaaminen tarpeellista. Israel on terroristivaltio joka sortaa ja on aina sortanut palestiinalaisia, laajentanut alueitaan siirtokunnilla varastamalla palestiinalaisten maita ja pakottanut ihmiset lähtemään pakolaisiksi kotoaan, mitä näiltä pakolaisilta voi muuta odottaa kuin vastarintaa sortotoimia kohtaan.
Benjamin Netanjahu on kovempi ukko tappamaan kuin Putin.
Anonyymi-ap
17511
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Juumut ei enää saa putiniakaan saa tuomita. Putte kiero alkoikin nyt juutalaiseksi.
Kyllä putin on yhtälailla tappanut siviilejä eli mistä vedit tämän aivopierun? Taitaa vuohi maistua.
Miten tuo aloittajan Hamas-propaganda liittyy Luvia-palstalle?
RyZZän mielestä heidän propagandansa kuuluu kaikille palstoille.
Jospa nuo kunnallispoliitikot ottaisi vähän mallia, nyt ne aina sanoo, ei voi mitään EU-määrää mitä tehdään.
Nyt Luvialla on oma EU kun kunnanvaltuusto siirtyi kauas Eurajoen kirkonkylälle
Totuuden kertominen ei ole mitään Hamas tai palestiinan kansan propagandaa. Juutalaiset ovat tappajia ja rotusortajia , varsinkin nykyinen äärioikeistalainen hallitua. Juutalaiset tappoivat aikoinaan Jeesuksenkin, näin kertoo raamatunhistoria, lukekaahan sieltä Juutalaisten aikaansaannoksista ja heidän kun pitäisi mukamas olla Jumalan valitsema kansa. Itse eivät edes usko Jeesukseen, vaan pitävät häntä pelkkänä kapinoitsijana, he uskovat itse Moosekseen.
Älä ota enää tänään.
Seuraahan vähän TV-uutisia ja sanomalehtiä niin pysyt ajantasalla ja nykymaailmassa. Katekismustakin voisit tutkia, se on luterilaisen kristityn tärkein oppikirja. Siinä on kymmenen käskyä jotka Jumala antoi Moosekselle Siinain vuorella ja opiskele varsinkin viides käsky, vaikka kaikki muutkin yhdeksän ovat tärkeitä elämänohjeita.
Lykkää katekismus saunan pesään.
Mitäs se pakana siinä uhittelee?
Teillä Venäjällä arkkipiispa Kirill pyyhkii Raamatulla Putinin pyllyä.
Huomasitko, ettet taaskaan pystynyt suoltamaan ulos mitään järjellistä?
Taitaa olla parasta, että vain Mooses ja sinä elätte niitten käskyjen mukaan. Normaalijärkisille ne eivät sovi.
Kyllä ne on viisaita käskyjä. niihin perustuu suomalainen rikoslakikin ja kaikkien valtioiden lainsäädäntö. Kun sinäkin, todennäköisesti joudut käräjäoikeuteen vannot raamatun kautta puhuvasi totta , samoin tapahtuu sotilasvala tai tai juhlallinen vakuutus.
Siis Saudi-Arabian ja Pohjois-Koreankin lainsäädäntö? Entäs RyZZälän lainsäädäntö?
Onko Pietarissa jo lunta?