Suomalaista ja afrikkalaisia musaperinteitä jotka hän on muokannut yhdeksi kombinaatioksi joka hivelee korviani ja ai niin, jontun soolo se tekeekin sitten "poikaa". eli hunajata korville.
Muistaakseni CMX-yhtyene Aki yrjänä on kehunut tätä biisiä todella paljon. Hän tietääkseni ylistää&rakastaa sitä enkä ihmettele sillä tuo kappale voisi mennä helposti CMX;n tuotannossakin.
Dingo laulussa pyhä klaani yhdistelee mm kahta eri kulttuuria
Anonyymi-ap
1
214
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614168KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122701Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452212Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291863- 241833
- 281556
- 171390
- 621265
- 1141213
- 311178