Nuori aikuinen

Hei. Onko yliopisto- lisäosassa pakko olla nuori aikuinen? tuleekjo se ikä sitten jos menee yliopistoon?
1289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei, yliopistolisäosassa ei ole pakko olla nuori aikuinen. Teininä mennään yliopistoon, mutta kun muutetaan asuntoon yliopistossa, teini muuttuu nuoreksi aikuiseksi. Eli, jos et halua että simistäsi tulee nuori aikuinen (joka on yliopistossa oloaika) älä päästä simiäsi yliopistoon ^^

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiina kirjoitti:

Hei. Onko yliopisto- lisäosassa pakko olla nuori aikuinen? tuleekjo se ikä sitten jos menee yliopistoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu