Venäjä on natsifasistivaltio

Senhän me kaikki jo tiesimme. Mutta Natsifasisimin aste nousee koko ajan:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010001666.html

RAJA KIINNI IÄNKAIKKISESTI!
7386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • Ilta-Sanomat ja Iltalehti syöttävät Penalle ja Suomen varusmiehille rikollisen S. Niinistön propagandaa.

    Totuus ja rehellisyys on oikeusvaltion ja demokratian perusta. Sopii varmasti Penalle? Nyt Niininistö vei Suomen selvästi fasistiseksi maaksi. Samalla tavalla kuin Ukrainasta tuli fasistinen maa.

    Viestikoekeskuksen salaisten asiakirjojen vuoto Helsingin Sanomille, on selvästi osa Niinistön ja kenraalien monista rikoksista 12 vuoden aikana. Korkein oikeus on selvästi korruptoitunut. Jätti vuotajan eli päätekijän tuomitsematta.

    Niinistön aivot toimivat siten, että hän on valmis tekemään mitä tahansa rikoksia USA:n kanssa. Tämä on nähty jo tähän mennessä monella tavalla vuodesta 2012 lähtien.

    Jos Niinistö olisi rehellinen rauhan mies, hän olisi voinut estää Ukrainan sodan syttymisen. Hän ei sitä tehnyt, vaan provosoi Venäjää jo 2014 USA-NATO:lla ja sitten joulukuussa 2021 ja sai yhdessä USA-NATO:n kanssa sodan Ukrainaan.

    Samaa kaavaa kuin Ukrainassa toistetaan Niinistön ja hänen rikoskoplan johdolla Suomessa.

    Tarkoittaa sitä, että Niinistön ja USA-NATO:n rikosten seurauksena 500000 ihmistä on kuollut. Niinistö on liitossa rikollisen USA:n kanssa. USA haluaa saada seuraavaksi Suomen varusmiesarmeijan proxy-sotaan Venäjää vastaan.

    USA:lle ja Niinistölle ei tuota mitään sielun vammaa, että sadat tuhannet ukrainalaiset kuolivat turhan takia.

    USA on käyttänyt 113 miljardia dollaria tuohon tappamiseen Ukrainassa.

    USA-NATO:lle ei tuota ongelmia käyttää miljardeja sotaan Venäjää vastaan Suomen kautta. Niinistön elämästä on reilusti yli 50 prosenttia eletty. Lopuilla prosenteilla hän käy sotaa Venäjää vastaan. Hullun miehen kiilto silmissä.

    Rikoksia tehden Niinistö on päässyt tavoitteeseen USA-NATO:n kanssa.

    Hän on kuolemaansa asti sitoutunut USA:n kanssa käymään sotaa Venäjää vastaan.

    Äänestä

Olivat oikeita kauppa miehiä, kun möin Lappeelta kaksi kämppää. Eivät juuri tinkineetkään. Kyllä meikäläisten kantsii häipyä kulmilta, niin on sössitty koko Itä-Suomen tilanne. Onneks on NATO vakuus.

Äänestä

Putin ja Hitler ovat sitten helvetissä ylimmät ystävät.

Äänestä
  • Mao Zedong oli ahkera kansanmurhaaja, 60 miljoonaa kiinalaista. Stalin, 20 miljoonaa neuvostoliittolaista joista monta miljoonaa ukrainalaisia sekä inkeriläistä, huom. oli itse georgialainen. Sekä monia muita pahempia kansanmurhaajia. En usko, että ottavat ystäväksi nykyisillä meriiteillä.

    Äänestä

Natsistivaltio, jonka tunnus on z.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Senhän me kaikki jo tiesimme. Mutta Natsifasisimin aste nousee koko ajan:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010001666.html

RAJA KIINNI IÄNKAIKKISESTI!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu