Ne kelan hakemukset

on kumminkin itse ryssitty. Johan alkaa valitus ja muiden vika.
2157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin kun ei osata kerralla laittaa kaikkia pyydettyjä liitteitä anomuksen mukaan.
Sitten toimitellaan jälkeenpäin ja päätöksen teko viivästyy melkoisesti.
Se on tietyisti viraston syy vaikka vahvasti töppäillyt näkyy peilistä.

Äänestä
  • Kelassakin tehdään virheitä. Mutta kelan sössimiset ovat todella marginaalinen osa verrattuna paljonko on puutteellisia hakemuksia tai asiakas ei ymmärrä päätöstä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

on kumminkin itse ryssitty. Johan alkaa valitus ja muiden vika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu