Oletteko diabeetikot, muut kuin ikänne puolesta riskiryhmään kuuluvat, ottaneet tehosteen?
Koronatehoste
10
320
Vastaukset
- Anonyymi
Kuusi koronarokotusta jo otettu. Kaikkien koronarokotteen ottaneiden piti kuulemma kuolla jo toissa kevään loppuun mennessä, mutta melko hyvin tässä itsellä henki vielä pihisee, kiäh kiäh.
- Anonyymi
Viides olisi nyt mullakin tarkoitus ottaa. Samalla influenssarokote. Onko noussut kuume tai tullut muita oireita tuplarokotteista, vaikuttaakohan sokereihin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viides olisi nyt mullakin tarkoitus ottaa. Samalla influenssarokote. Onko noussut kuume tai tullut muita oireita tuplarokotteista, vaikuttaakohan sokereihin?
Pari viikkoa sitten otettu kuudes korona ja ties monesko influenssarokotus. Ei vaikutusta sokereihin.
- Anonyymi
Ei ollut vaikutusta glukoositasoihin. Neljä rokotusta olen ottanut, olen ehkä kallistumassa sille kantille etten enää ota lisää.
- Anonyymi
Itsekin mietin vähän että tarviiko enää ottaa, kun ikä tuntuu olevan se suurin riski vaikealle taudille. Toisaalta ei näin diabeetikkona huvikseen sairastelisi, vaikuttaa niin paljon sokeritasapainoon jo pikkuflunssakin.
- Anonyymi
Kaksi rokotetta olen ottanut ja se taisi olla elämäni suurin virhe. Pidän nimittäin sitä erikoisena sattumana, että terveys meni käytännössä katsoen romuksi noiden rokotteiden jälkeen.
Niiden turvallisuutta ei ole tarpeeksi testattu autoimmuunisairauksista kärsivillä.- Anonyymi
Minkälaisia vaivoja sitten tuli rokotteiden jälkeen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkälaisia vaivoja sitten tuli rokotteiden jälkeen?
Huimaus, sekavuus, heikotus, näköhäiriöt, takykardia/rytmihäiriöt, hikoiluhäiriöt, puhjennut uusi autoimmuunisairaus, puutumisoireet ympäri kehoa...
- Anonyymi
en ole ottanut ensimmäistäkään piikkiä, enkä ole ollut kipeänä koko korona-aikana. Normaalisti olen töissä ja kaupassa ym. käynyt. En desinfio käsiä enkä käytä maskia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781