Karjalanpaisti uuniin

15.00 jälkeen ja pesukone pyörimään, sähkö on ilmaista jonkin aikaa.
13244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Minulla on aina
Nostan osingot Fortumista maksan sähköt ja elämiskulut

Usein sanotaan miksi sikaköyhä Sarasvuo
ja sikavarakas ehkä rikas Nalle ovat stressittömiä ja kestävät rai vostumatta
arvostelua niin se johtuu juuri siitä että ne nauttivat vapaudesta
mitä välii
rahoja ei tarvi laskea

piti kirjoittaa sika mutta tuli vahingossa aika

Äänestä
  • "Nostan osingot Fortumista maksan sähköt ja elämiskulut"

    Sinulle "sikarikas", jonka oletan joskus kirjoittaneen sen jutun pankkitilistäsi, jossa oli aina saldona "paljon rahaa" ja kun nosti, niin jäi vieläkin saldoksi paljon rahaa.

    Arvaapa , kuinka usein olen hokenut sitä lapselleni?

    1Äänestä

Minulla pyörii vaan pyykit.

Äänestä

Sähkö on ilmaista?

Mitä enemmän tätä "ilmaissähköä" käytät, sitä isompi lasku tulee sähkönsiirrosta, joka on moninkertainen sähkönhintaan verrattuna.
Sähköyhtiöt ovat mielissään näistä kuluttajista.

Äänestä

Jaa, no jospa vaan tuon paistin ja huomenna pesen pyykit, kiitos vinkistä eli mikään ei ole ilmaista.

1Äänestä

Sähkön hinta pari vuotta jotain 7 senttiä oli muilla halpaa tai kallista, pyykkikone ja imuri tänään hurranneet. Herkuttelen valmiilla kanankoivilla.

Äänestä

Elämässä pitää olla myös mukavia juttuja muuten ei jaksa ja laitan karjalanpaistin uuniin, makso mitä vaan!

1Äänestä
  • Tuo on meille kaikille tärkeätä tietoa että sinä teet karjalanpaistia, tuota tietoa me olemme odottaneet monta vuorokautta.

    Äänestä

Hyvä!, et voitit negatiivisuuden ja jaksoit odottaa, tarjoaisin sullekkin nyt kun alan syömään nam, nam :)

Äänestä
  • Entä jos pyöräytät piirakat myös? Siinä menis samantien.
    Lanttukukko olis myös "tyttöä" (miksi aina sanotaan "poikaa"?)

    (miksi "nam,nam" =kuulostaa lapselliselta)

    Äänestä

nyt maha täys, olipa hyvää, syö sinäkin se nostaa verensokeria ja tulee hyvä olo, suosittelen nam

Äänestä

Karjalan paisti, keitetyt perunat ja lanttulaatikko,,siinä yhdistelmä vailla vertaa.

Äänestä

👍😊

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

15.00 jälkeen ja pesukone pyörimään, sähkö on ilmaista jonkin aikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu