Vapetus vähentää ilmansaasteita.

Anonyymi-ap

Hienoa kun käyttäjät mielummin nauttii vapetuksesta kuin ilmastoa kiihdyttäviä savuavia savukkeita, sikareita tai muuta sellaista. Pelkästään savuovien tupakoiden kasvatusmateriaalien kasvattaminen saastuttaa luontoa. Lisäksi tupakkateollisuus laittaa savukkeisiin noin 200eri ainetta joita ei kaikkia ole voitu erotella tai lääketiede ei ole koskaan kansalaisille tiedottanut. Aina muistettava niin tiede, tutkimukset, politiikka ja muut ovat hyötyneet ja edelleen hyötyvät tupakkateollisuuden lahjuksista? Joten hyvä syy miksi vastustavat vapetusta!????

2

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja sinä varmaan luulet että on oikein jopa terveellistä se typerä vapetus??
      Taidat olla hiukan sivistystä vajaa..
      Yleensäkin täytyy ihmetellä tommosta lutkutus vimmaa. Onko jääny imetys vähiin äidillä aikanaan, pitää vai miksi tota täytyy harrastaa??
      Aamulla just parvekkeelta näin kun kaksi tokaluokkalaista menossa kouluun, yrittivät nurksn suojassa sauhutella. On varmaan terveellistä kun nuorena aloittaa. Onko lie äidiltä saatu vai salaa otettu.
      Vanhemmat joita oman lapsen terveys luulisi kiinnostavan, tarkistaa aina välillä sen repun ja ihan vaikka takin taskut aamuisin. Ei tule sitten yllätyksenä koulusta yhteydenotto, kun joku päivä jää kiinni. On siinä vanhemmilla selittämisen paikka, että mistä on lapsi sen saanut.

    • Anonyymi

      Radiosta kuulin kun puhuivat että niissä on jos mitä myrkkyä kun ei ole tuoteselostetta niin mistä tiedät mitä keuhkoihis imet?
      Vaikuttaa lisäksi sydämeen.
      Kyllä se on yhtä vaarallista terveydelle turha sitä puolustella jollain ilmasto ystävällisyydellä, naurettavaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2632
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      330
      2325
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      33
      2036
    4. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1676
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1655
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1539
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1419
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1389
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1335
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1126
    Aihe