Vapetus vähentää ilmansaasteita.

Anonyymi-ap

Hienoa kun käyttäjät mielummin nauttii vapetuksesta kuin ilmastoa kiihdyttäviä savuavia savukkeita, sikareita tai muuta sellaista. Pelkästään savuovien tupakoiden kasvatusmateriaalien kasvattaminen saastuttaa luontoa. Lisäksi tupakkateollisuus laittaa savukkeisiin noin 200eri ainetta joita ei kaikkia ole voitu erotella tai lääketiede ei ole koskaan kansalaisille tiedottanut. Aina muistettava niin tiede, tutkimukset, politiikka ja muut ovat hyötyneet ja edelleen hyötyvät tupakkateollisuuden lahjuksista? Joten hyvä syy miksi vastustavat vapetusta!????

2

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja sinä varmaan luulet että on oikein jopa terveellistä se typerä vapetus??
      Taidat olla hiukan sivistystä vajaa..
      Yleensäkin täytyy ihmetellä tommosta lutkutus vimmaa. Onko jääny imetys vähiin äidillä aikanaan, pitää vai miksi tota täytyy harrastaa??
      Aamulla just parvekkeelta näin kun kaksi tokaluokkalaista menossa kouluun, yrittivät nurksn suojassa sauhutella. On varmaan terveellistä kun nuorena aloittaa. Onko lie äidiltä saatu vai salaa otettu.
      Vanhemmat joita oman lapsen terveys luulisi kiinnostavan, tarkistaa aina välillä sen repun ja ihan vaikka takin taskut aamuisin. Ei tule sitten yllätyksenä koulusta yhteydenotto, kun joku päivä jää kiinni. On siinä vanhemmilla selittämisen paikka, että mistä on lapsi sen saanut.

    • Anonyymi

      Radiosta kuulin kun puhuivat että niissä on jos mitä myrkkyä kun ei ole tuoteselostetta niin mistä tiedät mitä keuhkoihis imet?
      Vaikuttaa lisäksi sydämeen.
      Kyllä se on yhtä vaarallista terveydelle turha sitä puolustella jollain ilmasto ystävällisyydellä, naurettavaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      128
      7736
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      94
      7262
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      31
      7182
    4. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      18
      6532
    5. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      73
      6341
    6. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      111
      5687
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      46
      5468
    8. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      5445
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      74
      5321
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      47
      5190
    Aihe