Myydään autoja joita yritys väitetää olevan täysin kunnossa. On ties mitä vikoja , pellit jkko ruosteessa tai muuten jonkin todella huonon fiksaajan laittamia ,että saataisiin asiakkaalle kuva autosta , että voi miten on siisti peli. Itse ostin täältä auton , jota myyjä mainosti , suoraan huollosta tulleena. Vuorokausi katon jälkeen, jarrut hajosivat totaalisesti. Myyjälle tästä ilmoitettuani, minulle puhelimessa todettiin, että eipä ole meidän auto , enään. Mutta voidaan satanen sulle heittää, jos sulla on paha mieli. Remontti maksoi yli tuhat euroa. Sanoisin että petoksen tuntomerkit täyttyy heittämällä. Ja sitten tämä asenne. Aivan hirveä paikka, miten tällainen saa edes toimia vuodesta toiseen. Eikö tässä maassa ole mitään instanssia, mikä puhaltaisi pelin poikki näiltä huijareilta ? Nämä kirjoittelevat itselleen loistavia arvosteluja sivuilleen, esittävät asiakkaita , jotka ovat niiiin tyytyväisiä että. En itse oikeesti tiedä ketään kuka tätä trokaria oikeesti kehunut olisi. Itse en ikinä tähän puljuun mene, ja todellakin muistan mainita minkälaisen , juuri huollosta tulleen. Minulle myivät, kun jonkun kanssa autokaupoista puhetta tulee.
VISA-AUTO Raisio
3
380
Vastaukset
- Anonyymi
Käytetty auto, pitää aina tutkia huolellisesti. Jos ei itse osaa, vie autotohtorille. Tämä tehdään ENNEN KAUPPAA!
Naurettavaa ostaa käytetty auto tutkimatta sitä ollenkaan. On selvää että vanhassa ja paljon ajetussa autossa on vikaa ja kulumaa. Ja kun nämä todetaan kaupan jälkeen, alkaa itkeminen autokaupan suuntaan.
Käytetty auto ei ole uusi auto. - Anonyymi
Kerrotko minkä auton ostit tai edes hintaluokka, ikä ja ajetut kilometrit.
Käytetty auto on käytetty, mitä vanhempi ja enemmän ajettu, sitä suuremmalla todennäköisyydellä siinä on vikoja ja kulumaa. Huollettu on ei tarjoita ettei siinä olisi vikoja. Ns. öljynvaihtohuolloissa vaihdetaan öljyt ja suodattimet, ja se on siinä.
Kyllä ostajan pitää tuntea vastuunsa ja tutkia auto ennen ostopäätöstä. Esim mikäli autostasi hajosi jarrut , kenties jarruletkut olivat niin haperot että päästivät jarrunesteet ulos. Mikäli ne olisi tarkastettu ennen ostoa, ei ongelma olisi sinun pöydälläsi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1502064Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3071759- 931577
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois801231Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001220- 671160
- 251081
- 481017
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73976Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei23957