Rakkaus koskee

Anonyymi-ap

Elämä kuljettaa ehtoota kohden,
ottaa pois koko ajan jotain pientä,
vähentää toimintakykyä, elämisen halua.
Välillä iloa, surua, rakkautta, vihaa ja pettymystä.
Rakkaus koskettaa ja muistuttaa olemassaolostaan arjen keskellä, nostaa päätään. Muistot herää, menneistä ja toive tulevasta mietityttää.
Rakkautta, mikä ei koskaan kohdannut, tavoittanut toista siinä ajatuksessa, mitä itse olisi halunnut. Myöhästäkö, muistaako, ajatteleeko... ei voi tietää.
Täydellinen rakkaus koskettaa, satuttaa. Ilman toisen läheisyyttä, hajoaa. Toiselle kerrotut tunteet eivät kohtaa, rakkauden kuori hajoaa.
Oletko siellä jossakin, muistatko sanojani, välititkö yhtään, otitko todesta...
Äänesi, katseesi, hymysi muistan. Säilytän nämä ikuiseen multaan, vien mukanani sydämessäni. Toivoen kuitenkin vielä...

7

551

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samoja mietteitä. Naiselta. Läheltä. Jos siis olisi mieheltä vanhemmalta tämä pohdinta. Ihana olet. Suloinen .

      • Anonyymi

        Aloitus naiselta. Pohdin elämääni, mikä kulkee ohitseni.


    • Anonyymi

      Aloittaja! Sie osasit kertoa tosi hienosti ajatuksia elämänkulusta ja tunteita, mitä itsellänikin on miehen suhteen, jonka näin ensimmäisen kerran vuosia, vuosia sitten. Mie petyin aikoinaan hänen käytökseen, mikä osaltaan vaikutti siihen, että otin etäisyyttä. Tokihan hänellä oli silloin vapaana miehenä oikeus toimia niin, ymmärrän sen hyvin.
      Hän on ollut joka päivä ja ilta ajatuksissani. Mieltä jäytää enemmän tai vähemmän jatkuvasti se, olisiko meidän kuitenkin pitänyt tutustua toisiimme paremmin.

      • Anonyymi

        Ei huonoa kohtelua tule sietää. Tutustu sellaisiin, jotka osaa ja haluaa kohdella kauniisti. Kyllä heitäkin löytyy.


      • Anonyymi

        Joskus mietin, miksi miehet haluavat kiusata ja pitää varalla meitä naisia? Puhuvat kauniisti ja antavat ymmärtää. Koin useamman vuoden tätä ja oletin, että meidän välillämme olisi jotain.


    • Anonyymi

      Muistoissa, aina mielessä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      318
      6874
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      69
      3976
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3115
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2827
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1932
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      146
      1702
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      210
      1692
    8. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1528
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      163
      1521
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1418
    Aihe