vedätykseen
Öyhön suusta:
1. " Sillä eihän sieltä Venäjältä ole tulossa edes niitä uudenvuoden juhlijoita."
2." Piippalakkeja sotkee Viipurista polkupyörällä kohti Suomea ja sinäkin huutelet vain kansakoulusta ja Ruotsin paluumuuttajista"
3.
" Monet palstan kirjoittajista uskoivat nähneensä puna-armeijan historiallisen budyonovka- päähineen Vartiuksen raja-asemalla. Itse suhtaudun epäillen tähänkin väitteeseen. Kävin itse jokunen vuosi sitten Berliinissä museossa ja satuin ottamaan kuvan tästä kyseisestä päähineestä. Kas tässä kuva:
https://aijaa.com/Hqh2dI "
Lisänä keittiönpöydältään ottamansa kuva, jossa talousrikospalstan tuttunsa päässyt nimi esillä hattuun, capitrolli, (Googlaa s24 talousrikokset capitrolli )
Heikkoa ja sekavaa, ValkkuMG, heikkoa ja sekavaa...
Capitrolli pääsi ValkkuMoktarin
10
902
Vastaukset
Vanhat sotajutut ja kuvat muinaisten sotureiden päähineistä eivät taida mitenkään liittyä tämän palstan aiheeseen? Ei siinä liene talousrikosta, jos suvun soturikunnia on katkennut Berliinin valtaukseen, niin kuin tässä näyttää jollekin onnettomalle käyneen.
Sijoitusklubi Wincapitalla ei tietääkseni ollut omaa lippalakki, pipoa tai muutakaan päähinettä. Ainakin minulle kerrottiin, kuinka klubissa aivan vilisi kenraalien koppalakkeja, piispojen hiippoja, pankinjohtajien silinterihattuja ja muita paremman väen päähineitä. Tröllikin kertoi joutuneensa polttamaan oman Hankkija-lippiksensä, jotta hänen päähineensä ei liikaa kiinnittäisi huomioita siellä paremman väen joukossa.
Kuinka se nyt näyttää siltä, että vanha suola janottaa ja vanhat tappiot hatuttavat? Kannattaisi lopettaa ajoissa, sillä hauta tasaa kaikki tilit - niin voitot kuin tappiotkin. ;)- Anonyymi
Höpöhöpö. eipä ne liittyneet maahanmuuttopalstankaan aihepiiriin Moktarillasi sinne ujutettuna.
Olepa hiljaa, itsehän capitrollin hattukuvaasi olet nimennyt, urpo! Anonyymi kirjoitti:
Höpöhöpö. eipä ne liittyneet maahanmuuttopalstankaan aihepiiriin Moktarillasi sinne ujutettuna.
Olepa hiljaa, itsehän capitrollin hattukuvaasi olet nimennyt, urpo!Ihme länkytystä sinulta tuo hattu ja hattu. Ei winkkarissa mitään klubihattua ollut.
Vieläkö sinua noin hatuttaa? ;)- Anonyymi
Valuuttakauppias kirjoitti:
Ihme länkytystä sinulta tuo hattu ja hattu. Ei winkkarissa mitään klubihattua ollut.
Vieläkö sinua noin hatuttaa? ;)Höpöhöpö, siksi teitkin sellaisen itse capitrollille, kuvasitkin sen vielä, vässykkä. Otapa kuikelo raakoja perunoita ja kylmää tillilihaa lisää.
Anonyymi kirjoitti:
Höpöhöpö, siksi teitkin sellaisen itse capitrollille, kuvasitkin sen vielä, vässykkä. Otapa kuikelo raakoja perunoita ja kylmää tillilihaa lisää.
Yritä nyt vaan jotenkin sisäistää se, että sinun hattujankutuksesi eivät kiinnosta minua pätkän vertaa. ;)))
- Anonyymi
Valuuttakauppias kirjoitti:
Yritä nyt vaan jotenkin sisäistää se, että sinun hattujankutuksesi eivät kiinnosta minua pätkän vertaa. ;)))
Kyllä ne kiinnostaa, siksi oletkin aina niksuttelemassa pois muiden kommentit. Et ole ottanut mitään valokuvaa Berliiniläisessä museossa siitä hatusta, mihin photoshoppasit Capitrollin nimen ja itsekeksimäsi syntymä- ja kuolinajat ja - paikat.
Vetäisit törkeästi netistä kuvan ja omit sen itsellesi, kuten erään viattoman henkilön veronpalautustiedot- anastaen ne.
Muista nyt muuttaa se piin likiarvokin uudestaan mielesi mukaiseksi, väärennellen ja kieroillen.
Yritäpä itse sisäistää olevasi trollien trolli. - Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18129569L
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Mihin tarvitset vihollisia, kun sinulla on MoktarValuuttakauppiaan kaltainen ystävä?
- Anonyymi
Valkku veti itsensä jurriin jo aamusta ja sammui paskahuusiin.
- Anonyymi
Syy on tässä:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17443820/alkaa-peljatko-silla-maahanmuuttajatulvaa-ei-tule#comment-124813025
"Orangi"
Äänestä
Anonyymi
2023-12-11 10:18:21
UUSI
Tästäkin lapsesta kehittyi se tulevien Pisa-tutkimusten pohjimmainen "orangi", joka ei osaa edes omaa äidinkieltään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17443820/alkaa-peljatko-silla-maahanmuuttajatulvaa-ei-tule#comment-124813025
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222247Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739450Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297440Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805914Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344936HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1074591Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm984340Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo842012Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771310