Romu Seikki hakee sympatiaa Kosassa

Sata rautaa tulessa, miten ehtii luottamustoimet hoitaa? Muisti mennyt vitamiinipurkit ruokapöydässä, veroliput saunan uunissa kun muisti maksaneensa.
16752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Sheikillä on valikoiva muisti.

Äänestä
  • 🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

    🍑 ­­N­y­­m­­f­o­­m­­a­­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18129640k

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Tulikos ne verovelat maksettua, mitä?

Äänestä
  • Vanhenivat nopeampaa tahtia kuin Sheikki itse.

    Äänestä

Pahansuopuus on merkki pienimunaisuuden äärimmäisestä muodosta, henkisestä pienimunaisuudesta. Sen vaivan lisäksi kun on todella ruma ja ruttuinen miniatyyripippeli housuissa, ei oikein voimat riitä muuhun, kuin solvaamaan kansanedustajia suoli24-palstalla.

Hyvä että sinua vituttaa muiden pärjääminen, ehkä jossain vaiheessa huomaat, että voisit itsekin yrittää tehdä jotain muuta kuin mussuttaa 😊

Äänestä
  • Tuliko verovelat maksettua, tä?

    Äänestä

  • Menestyksen merkki ei ole velkojen vanheneminen

    Äänestä

Ei persuja saa kritisoida! He vain saavat aukoa päätään muille. Muuten sedät suuttuu :(

Äänestä

Hei Jari. Heijari. Eli molo.

Äänestä

Hän ainakin yrittää toisin kun sinä joka osaat tehdä ainoastaan leivästä lämpöisen 💩

Äänestä
  • Nimenomaan yrittää ja yritykseksi taisi jäädä ainakin verojenmaksu.

    Äänestä

Nonnin. Nyt Sheikki huomannut, että kovan jätkän näytteleminen on turhaa, kun sitä ei hänestä kukaan kuitenkaan usko. Lähetään kokeilemaan onnea toisesta suunnasta eli aletaan kerjätä sympatiaa ja näytellä heikkoa. Katotaan menestyiskö tällä sektorilla. Seiskalehteen vois mennä seuraavaksi niin alkaiskohan sitten viimeistään tärppäämään?

Äänestä
  • Jolla yhtään ihmis tuntemusta on kyllä näkee että ei se seikki mitään feikkaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Jolla yhtään ihmis tuntemusta on kyllä näkee että ei se seikki mitään feikkaa.

    Hoitoon ja pois luottamustehtävistä.

    Äänestä

ST Upid
Köyhät kerjuulle on nyt Persujen tavoite? Lindström epaonnistui, mutta nyt uusi yritys!
VTT Lindström kyllä asian kuin asian tietää. Apuja häneltä?

Kai Heltola
Ilkeät vanhat suomalaiset sanoivat: "Niin metsä vastaa, kuin sinne huudetaan." En tiedä toden perästä, juolahti vain mieleen.

Zimba
Varmaan johtunee henkilön omasta esim Twitter käytöksestä että ilkkujia riittää.

Äänestä
  • Kopioit sitten muiden kommentteja kun ei omat sanomiset saaneet tuulta alle

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sata rautaa tulessa, miten ehtii luottamustoimet hoitaa? Muisti mennyt vitamiinipurkit ruokapöydässä, veroliput saunan uunissa kun muisti maksaneensa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu