Olenko masentunut? Ainakin ahdistunut ja kyllästynyt/vittuuntunut elämään. Olen ollut kysiintynyt elämään jo n. 13 vuotta enkä usko että parempaa olis luvassa vaikka kaikki psykologit yms. paskaa puhuvat yrittää niin väittää. Tasan yks asia joka on pitänyt mut elämässä on vanhemmat
Olenko hullu
2
183
Vastaukset
- Anonyymi
En sanoisi sinua hulluksi.
Olet ainakin miettinyt omaa olotilaasi, ja kenties etsinyt syitäkin siihen. Hullut on kenties sellaisia, etteivät elämäänsä pohdiskele, antavat vain mennä välittämättä mistään mitään. Tai mitä se hulluus on, onko sellaista olemassakaan ?
Oletko kyllästynyt elämään, vai oletko tyytymätön itseesi ?
Miten itse voisi ehkä saada jotain muutosta aikaan, että elämästä saisi mielekkäämpää ?
Joku siihen on syynä, että elämä ahdistaa ja kyllästyttää.
Miten itse suhtautuu elämään, haluaako elämältä jotain, vai antaako sen vain lipua pikkuhiljaa vähän niin kuin ohi ?
Parempaa ei ehkä ole luvassa, jos ei itse keksi, mikä olisi sitä parempaa, haluaako tavoitella tai saavuttaa jotakin. Ihan vain omien voimavarojen mukaan, liikaa paineita ei ole hyvä itselleen tehdä.
Mitä vähemmän uskoo tulevaisuudelta, mitä vähemmän siltä toivoo, sitä vaikeampaa sitä on positiivisesti ajatella.- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18130486s
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578850IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3016142Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661310Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61267- 1091081
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.73892Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43758MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk308667Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666