Keskenmeno kuukautisten lopussa

Anonyymi-ap

Olen 35-vuotias perusterve nainen. Minulla on yksi 7-vuotias lapsi. Kuukautiseni ovat olleet aina säännölliset. Ehkäisynä hormonikierukka Kyleena ollut 3v.

Minulla on nyt ollut kuukautiset viikon verran. Tänään aamulla vielä todella niukkaa, väriltään vaalen kellertävää vuotoa, lähellä jo valkovuodon väriä. Ajattelin kuukautisteni olevan tällä erää ohi.

Päivällä pikkuinen alavatsan nipistys, jonka huomasin, mutten ihmetellyt asiaa enempää.

Illalla vessareissulla järkytyin. Pikkuhousunsuoja läpimärkä tummasta verestä ja veri valui norona pönttöön asti. Ei kipuja. Nyt tunteja myöhemmin edelleen reilua vuotoa. Soitin päivystykseen jossa sanottiin mahdollinen keskenmeno ja kehotettiin tekemään rt huomenna. Olen järkyttynyt. Onko muilla ollut raskauden aikana normaalisti kuukautiset ja onko mennyt kesken ja mitä ajatuksia se herättää?

Suunnitelmissa ei ollut vauvaa vielä, vaikka sovittiinkin että jos ihmeen kaupalla kierukan läpi lahja tulee, saa tulla. Olen peloissani.

1

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

        On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
        Maailman menoa
        189
        6295
      2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

        (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
        Maailman menoa
        65
        4763
      3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

        Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
        Maailman menoa
        94
        4583
      4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

        voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
        Maailman menoa
        74
        4338
      5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

        Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
        Maailman menoa
        94
        2784
      6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

        Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
        Ikävä
        62
        2225
      7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

        Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
        Ikävä
        133
        1697
      8. odotatko vielä viestiä minulta...

        Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
        Ikävä
        139
        1634
      9. Joroinen räjähdys

        Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
        Hybridi- ja sähköautot
        55
        1586
      10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

        Mutta muuten kyllä on rauhallista.
        Ikävä
        38
        1385
      Aihe