Keskenmeno kuukautisten lopussa

Anonyymi-ap

Olen 35-vuotias perusterve nainen. Minulla on yksi 7-vuotias lapsi. Kuukautiseni ovat olleet aina säännölliset. Ehkäisynä hormonikierukka Kyleena ollut 3v.

Minulla on nyt ollut kuukautiset viikon verran. Tänään aamulla vielä todella niukkaa, väriltään vaalen kellertävää vuotoa, lähellä jo valkovuodon väriä. Ajattelin kuukautisteni olevan tällä erää ohi.

Päivällä pikkuinen alavatsan nipistys, jonka huomasin, mutten ihmetellyt asiaa enempää.

Illalla vessareissulla järkytyin. Pikkuhousunsuoja läpimärkä tummasta verestä ja veri valui norona pönttöön asti. Ei kipuja. Nyt tunteja myöhemmin edelleen reilua vuotoa. Soitin päivystykseen jossa sanottiin mahdollinen keskenmeno ja kehotettiin tekemään rt huomenna. Olen järkyttynyt. Onko muilla ollut raskauden aikana normaalisti kuukautiset ja onko mennyt kesken ja mitä ajatuksia se herättää?

Suunnitelmissa ei ollut vauvaa vielä, vaikka sovittiinkin että jos ihmeen kaupalla kierukan läpi lahja tulee, saa tulla. Olen peloissani.

1

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Upea peppuisella naisella

        Upea peppuisella naisella on upea peppu.
        Ikävä
        100
        6414
      2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

        Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
        Tornio ja Haaparanta
        30
        3833
      3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

        isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
        Tornio ja Haaparanta
        28
        3210
      4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

        https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
        Maailman menoa
        370
        1736
      5. Mihin se sysipska hävisi?

        Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
        Ikävä
        33
        1398
      6. Upea peppuisella miehellä

        Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
        Ikävä
        27
        1340
      7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

        Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
        Maailman menoa
        46
        979
      8. Anteeksi kulta

        En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
        Ikävä
        11
        966
      9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

        Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
        Tv-sarjat
        11
        890
      10. Tykkään susta todella

        Paljon. Olet ihana ❤️
        Ikävä
        42
        869
      Aihe