Riku Isokosken kommenti iltalehdessä: Venäjä vie ja Suomi vikisee – Nyt tämän on loputtava. Venäjän kiusanteko alkaa lähestyä pistettä, jossa itäraja pitää sulkea kokonaan.
Vaalimaan rajapenojen olisi hyvä lukea tämä ja ottaa opiksi.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/9a9877d1-536a-401b-b12d-403257119677
Venäjä vie ja Suomi vikisee
12
460
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä profeetta ja asiantuntija tämä Riku Isokoski on oikein olevinaan?
Tai sinä?- Anonyymi
Sellaisia tervettä, suomalaista maalaisjärkeä ja isänmaallisuutta edustavia ajattelevia tässä Rikun kanssa ollaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sellaisia tervettä, suomalaista maalaisjärkeä ja isänmaallisuutta edustavia ajattelevia tässä Rikun kanssa ollaan.
Ja syy vieritetään rajavartijoille?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja syy vieritetään rajavartijoille?
Ihan aiheellinen kysymys: tekevätkö he sitä työtään mistä heille palkka maksetaan eli suojelevat isänmaan rajoja laittomasti maahantunkeutuvilta?
Tähän saakka näyttää vähän heikolta suoritukselta, eikö?
- Anonyymi
Pari viikkoa ajetaan tynnyribensalla ja sitten taas haetaan täydennystä tankkiin ja tyhjennys kasseille.
- Anonyymi
Ja taas sama homma. Jokainen omillaan aivoillaan ajatteleva ja ihan pienet suhteet venäjälle omaava tiesi että näin tulee tapahtumaan. Uskomatonta pelleilyä sekä hallitusken että rajavartioston taholta. Nyt se raja oikeasti kiinni, katsotaan sitten keväällä uudestaan!
- Anonyymi
Eipä tuo sinun viisastelusi ainakaan meitä auttanut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä tuo sinun viisastelusi ainakaan meitä auttanut.
Ai että hiljaa pitäisi olla koska rajavartiostoa ja heidän toimintatapojaan ei saa Virolahdella ja varsinkaan Vaalimalla arvostella?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai että hiljaa pitäisi olla koska rajavartiostoa ja heidän toimintatapojaan ei saa Virolahdella ja varsinkaan Vaalimalla arvostella?
Eikö ne huolineet sinua sinne töihin, vai mistä kiikastaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö ne huolineet sinua sinne töihin, vai mistä kiikastaa?
Toistetaans kun yksinkertaisiin kysymyksiin vastaaminen tuntuu sinulle hankalalta:
Ai että hiljaa pitäisi olla koska rajavartiostoa ja heidän toimintatapojaan ei saa Virolahdella ja varsinkaan Vaalimalla arvostella? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toistetaans kun yksinkertaisiin kysymyksiin vastaaminen tuntuu sinulle hankalalta:
Ai että hiljaa pitäisi olla koska rajavartiostoa ja heidän toimintatapojaan ei saa Virolahdella ja varsinkaan Vaalimalla arvostella?Sen minä jo ymmärsin, että sinä et ainakaan päätä mitään.
Mutta ymmärrätkö sinä, ketkä tässä maassa asioista päättävät? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sen minä jo ymmärsin, että sinä et ainakaan päätä mitään.
Mutta ymmärrätkö sinä, ketkä tässä maassa asioista päättävät?Eikö suomi ole äidinkielesi vai mistä johtuu ymmärtämättömyytesi ja haluttomuutesi olla vastaamatta yksinkertaiseen kysymykseen?
Eikö sinun mielestäsi rajavartioston toimia sitten muka saa arvostella? Minun mielestäni saa ja pitää.
Eikö sinun mielestäsi ole väärin että raja vuotaa kuin seula ja maahan lasketaan ihmisiä sisään ilman että tiedämme keitä he ovat tai mitkä heidän motiivinsa ovat? Minun mielestäni on väärin ja olen sitä että laiton maahanmuutto rikkoo suomalaista yhteiskuntaa ja yleistä turvallisuudentunnetta siinä. Aivan kuin joku tarkoituksella haluisi tuhota pohjoismaisen lintukodon tai sen mitä siitä on vielä jäljellä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3253855Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283570Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku42270- 1121684
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181588Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241329Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j137945Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit100902Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79845- 86761