Aralia Helmi Imelda

Asta Järventaus

Eikö kuulostakin kivalta nimeltä!

6

604

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiedä

      Aralia on tylsä viherkasvi, Imelda tuo mieleen sen filippiiniläisen kaimansa, joka keräsi kenkiä. Mistä te näitä nimiä keksittekin?

    • minä

      joo muuten kaunis nimi mutta imelda nimestä en pidä.
      miten olisi vaikka
      Aralia Helmi Ilona
      Aralia Helmi Alise
      Lilja Helmi Aralia
      Aralia Helmi Linnea
      Aralia Helmi Maria

    • Nimetön

      kuka nyt haluaa olla viherkasvi ja entäs se diktaattorin vaimo, jolla oli kenkiä vaikka muille jakaa. Miksi pitää antaa lapselle joku aivan outo nimi ? Onko teillä kenties traumoja oman nimenne suhteen ?
      Unohtakaa nyt Aralia ja muut viherkasvit...kumma kun lapsenne nimeksi ei tule Tampere.

      • minsku

        Antaahan Paris Hiltonkin lapselleen nimen Paris ja olihan Kurrinkin muksun nimi Odessa.

        Mä voisin myös suositella Turku-nimeä, ei hassumpi?


    • Mamo-c

      Vaihtaisin tuon Aralian johonkin toiseen nimeen, sillä minulle tulee mielen huonekasvi Araliasta, joita on monenlaisia.

      Anna/Aurora/Amanda Helmi Imelda
      Alina/Alisa Helmi Imelda

      Tässä pari esimerkkiä etunimestä. Helmi ja imelda on hyviä nimiä. Mummoni oli Helmi :)

    • Anonyymi

      Joo. Etenkin tuo Imelda on tosi Kiva ja kaunis nimi. On Helmikin ihan kiva nimi.. Tosin Araliasta en kyllä kauheasti pidä.
      Tulee mieleen senniminen hassu kukka.
      Aurelia, Alberta Maria tai Marilla olisivat mielestäni kauniimpia. Etenkin Marilla on tosi Kiva ja kaunis nimi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      82
      17075
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      32
      9884
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      28
      4821
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      233
      3855
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3123
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2810
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      110
      2761
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      23
      2641
    9. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      48
      2460
    10. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      2460
    Aihe