Vaikuttaako jotkut ongelmat teidän deittailuhalukkuuteen?
Onko kellään henkisiä tai muita esteitä deittailuun?
11
803
Vastaukset
- Anonyymi
Kuvittelen liikaa joskus (harvemmin), mutta vastapainona toimii erinomaisesti äärirealismi. Toisin sanoin sanoisin, että kuvittelen väärinä hetkinä, kun taas vastaavasti oikeina hetkinä en kuvittele ja ärsyynnyn.
- Anonyymi
Huono itsetunto naisena. Kaikki viat pyörii mielessä päällimmäisenä, joten on jännittynyt ja varuillaan.
- Anonyymi
Joo yhdellä naisella oli sen verran ongelmia, että katsoin parhaaksi lopettaa tapailun. Eli joo, vaikutti kovasti mun halukkuuteen.
- Anonyymi
Vierastan heilahtelevaa ja turvatonta elämänmenoa. Pelkään sitä, enkä halua myrskyävää menoa omaan elämääni. Usein sitä tulee vastaan treffikuviossa ja siksi jännitän jo valmiiksi uuden kanssa, saako se jonkin kohtauksen tyhjästä ja panee välit poikki. Pidän mukavasta ja sopuisasta tavanomaisesta elämästä. Harvoin tulee vastaan naista, jolla olisi sama maku.
- Anonyymi
Ei vaikuta. Mottoni on deittiä en ota somesta.Vaan ihan livenä tosi elämästä,
- Anonyymi
En deittaile tällä hetkellä koska voin huonosti. Samaa mieltä ketjussa kirjoittaneen kanssa. Periaatteessa haluan tavallista elämää mulle sopivan naisen kanssa. Liian epävakaa käytös, huono kommunikointi ja päihdehuuruinen elämä saa mut kyllä nopeesti katoamaan takavasemmalle.
- Anonyymi
Vakavien mt-ongelmien ja muuten huonon käytöksen (ehkä miehiltä/ teinipojilta matkitun) lisäksi ongelmia sopivan kumppanin löytämisessä tuottaa
a) liian suuri koulutustasoero mikä näkyy keskustelun tasossa ja aiheuttaa turhautumista (en lähde enää yrittämään) b) vauvakuumeilu, johon pitäisi sitoutua nopeasti ja c) liian hörhöt naiset, uushenkisyyteen, horoskooppeihin, kristalleihin ja entisiin elämiin hurahtaneet. Nämä on osittain arvokysymyksiä, ja siksi tuottaa ongelmia. Näkyy tälläkin palstalla. Ollaan liian eri maailmoista niin sanotusti.- Anonyymi
mikä tässä palstalla on vikana? aina voit etsiä akateemisia naisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mikä tässä palstalla on vikana? aina voit etsiä akateemisia naisia.
Akateemisen taustan omaava olis todella hyvä juttu muttei pakollinen, täytyis olla myös fyysisesti viehättävä. Monet on tätimäisiä, harmaanoloisia androgyynejä tai ylipainoisia. Fiksuus ei riitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Akateemisen taustan omaava olis todella hyvä juttu muttei pakollinen, täytyis olla myös fyysisesti viehättävä. Monet on tätimäisiä, harmaanoloisia androgyynejä tai ylipainoisia. Fiksuus ei riitä.
Virheitä on kyettävä myös kumppanissa hyväksymään. Ei täydellistä olekaan olemassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Akateemisen taustan omaava olis todella hyvä juttu muttei pakollinen, täytyis olla myös fyysisesti viehättävä. Monet on tätimäisiä, harmaanoloisia androgyynejä tai ylipainoisia. Fiksuus ei riitä.
Akateemisuuskin voi olla pitkä miinus nimittäin sekaantuvat helpommin venäläisiin. Riski tulla kiristetyksi on moninkertainen. Makuja on monia, joidenkin mielestä tätimäisyys on hot hot ja seksikästä, yltiönegatiivisuus on ehdoton turn off. Harmaavarpunenkin voi olla tosi hot hot. Ghostaa
minen ja huonot sosiaaliset taidot iso turn off.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2453323Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3602970Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,171985Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.791848Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e641775Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131543- 1231483
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4841413Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11404