Oletko koskaan kohdannut Saimaannorppaa livenä?

Mieleeni vain hiipi tämä kysymys.
9297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Onko se Saimaannorppa ikävä?

Äänestä
  • Varmistelin vain että se Saimaannorppa varmasti on ikävä.

    Äänestä

Olen nähnyt vilaukselta👩

Äänestä
  • Kesäaikaan ne on arkoja niitä ei erota kunnolla👩

    Äänestä

  • Näkyy vain hetken pieni piste järvellä, moni ees huomaa .

    Äänestä

Saimaannorppa Suomen kansalliseläimeksi ja Finlandiahymni kansallislauluksi. Piste.

Äänestä

Asiaa.

Äänestä

Olen nähnyt vain saukon pari kertaa, annoin niille nimetkin, toisesta tuli
Anu saukko ja toisesta Per saukko.

Äänestä
  • Venäläiset syönyt kaikki ne myy sorsapaistia ja hylkeen pihvejä. Ne ei suolele luontoa vaan syö sen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mieleeni vain hiipi tämä kysymys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu