Nythän metsästäjäeinarit juoksuttavat rakkikoiriaan pitkin saloja täminöissään. Sehän hyvä.
Reissuni Quangzouhun (Kiina) oli tosi hedelmällinen tältä osin. Tutustuin ja ystävystyin arvostettuun huippukokkiin, Quieing nimeltään.
Noh, hänhän oli kiinnostunut kertomuksistani Suomesta. Täällähän rakit juoksevat metsissä saalista ajattaen. Voi kuinka kimmoisaa ja maukasta tuommosen rakkikoiran liha olisi ravintolalistalla. Raharikkaita Kiinassa löytyy ja tasokkaita koiraravintoloita. Kiinassahan yleensä koiraliha on lässyä häkkikoiraa, ahtaassa tuotettua mössöä.
Noh, nythän mielessä on tietysti bisnes. Voisko kimmoisaa metsästäjärakkivainajaa roudata syötäväksi rikkaille herkkusuille?!
Sata euroa pikku annoksesta helposti voi pyytää.
Dog with carlicpeppersauce and herbs on minun suosikkiannos.
Hyvä kimmoisa liha
4
387
Vastaukset 4
- Anonyymi
Minä söin joskus Kamputseassa tietämättäni koiralihaa. Oli jotain kaalikeiton tapaista ruokaa. Mietittiin siinä kaverin kanssa että mitähän lihaa tänä on. Ei niin häävi makukokemus, hyvä oli liemi. En tosiaan tiennyt heti syöväni koiraa, mutta kun sitten niitä irtorakkeja siinä pyöriskeli, niin kysäisin tarjoilijalta että onko tämä koiralihaa? Tarjoilija nyökkäsi kauniin hymyn kera.
Hymiöpöljykälle kysymys/arvoitus:
Kukahan se tämän hienon matkadokumentin tänne laitto?- Anonyymi
Joo kaveri osti koiran Bangkokin kiinalaiselta torilta niin kysyivät tuleeko lemmikiksi tai ruoaksi , kun lemmikiksi niin sai pannan ja hihnan . Koiria syödään monessa kauko-idän maissa , Vietnam, Laos, Thaimaa, Myanmar ja kiina ainakin ?
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18135381k
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Minäpä olen syönyt Suomessa paikallista hirvenlihaa. Seuraavaksi varmaan kokeilen suden lihaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1541422Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1281150Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216849- 64772
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57642- 34564
- 52562
- 46550
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187548En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä
Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o29532