Näille kahdelke pikkutytölle mitä varten ne oranssikepit on laitettu siihen kadun varteen. Ei niitä repiä saisi.
Vanhemmat vois selventää
Anonyymi-ap
5
552
Vastaukset
- Anonyymi
Pölkky kans huhtamossa kaasi lyhtypyväitä ja piirteli
v....un kuvia liikenemerkeihin.- Anonyymi
Koska mukamas kaateli pylväitä ja piirteli kuvia en ole huomannut kun ajelin aamulla.
- Anonyymi
Voin selventää pikkutytöille oranssikepeistä. Ne oranssit kepit on laitettu kadunvarteen siksi, että auraajat voi jättää niihin vähintään metrin väliä ja näin ollen aurata kadut ihan helvetin kapeiksi.
- Anonyymi
Itse lainasin oranssia köppiä tiänvarresta kun liätevaunun syöttöventtiilisä oli tukos.
Rassasin tukoksen auki ja palautin köpin paikkaansa! Nyt se on paskasta ruskeena mutta ajaa asiansa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4095989- 815333
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484364- 523931
- 523729
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1653429Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1083199Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky533173- 432279
- 492205