PERSUT ON RAUTAA

Anonyymi-ap

Rantanen ja Purra pisti rajan kiinni,vaikka vihervasemmisto viimeiseen asti vastusti,ja sanoi,että se on vastoin sopimuksia. PERSUT- OPPOSITI 100-0.

8

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persuja eroaa Teollisuusliitosta, joka lakkoilee persuja vastaan.

    • Anonyymi

      Kaikki järkevät eroavat liitoista.tyhjän saa pyytämättäkin,ja euroja säästyy. Erottu jo aikoja sitten

    • Anonyymi

      Hyvää työtä Persuilta.

    • Anonyymi

      Ykkösaamussa Seija Vaaherkumpu joutui pahasti pettymään yrittäessään saada presidentti Sauli Niinistön tuomitsemaan Riikka Purran yksiselitteisen kannan että rajat kiinni vastoin Puumalaisen kantaa .
      Pöysti päästi Puumalaisen pälkähästä .

    • Anonyymi

      Persut ovat luokkapettureita ja lähtivät herrojen kelkkaan ja lopulta ovat kapoja ja hyödyllisiä idiootteja herrojen taskuissa.

      Lopulta se kaikki paska osuu omaan tuulettimeen. Tyhmyys on suorastaan käsinkosketeltavaa kun toimitaan itseä vastaan ja samalla vielä ylistetään porvarien perseennuolentaa.

      Hyi helvetti mitä urpoilua ja purrailua.

    • Anonyymi

      Purra on nostanut perussuomalaiset pysyvästi suurten joukkoon . Kokoomus säilynee suurimpana puolueena, eduskuntaryhmän taso parani oleellisesti v. 2023 vaaleissa .

    • Anonyymi

      paskapersut vedetään vessasta ales.

    • Anonyymi

      Natsirikolliset vie leivän köyhän suusta ja ansaitsevat mitä tulee!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      19
      3019
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      56
      2047
    3. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      179
      1876
    4. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      119
      1841
    5. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      89
      1511
    6. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      74
      1061
    7. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      201
      1025
    8. Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse

      Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän
      Tv-sarjat
      11
      988
    9. Tiedätkö hänen pituuden??

      Et tiedä!!
      Ikävä
      62
      908
    10. Poliisioperaatio

      Pääsiäisenä...... ja sit kahvila suljettu???
      Somero
      19
      908
    Aihe