Rantanen ja Purra pisti rajan kiinni,vaikka vihervasemmisto viimeiseen asti vastusti,ja sanoi,että se on vastoin sopimuksia. PERSUT- OPPOSITI 100-0.
PERSUT ON RAUTAA
Anonyymi-ap
8248
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Persuja eroaa Teollisuusliitosta, joka lakkoilee persuja vastaan.
Kaikki järkevät eroavat liitoista.tyhjän saa pyytämättäkin,ja euroja säästyy. Erottu jo aikoja sitten
Hyvää työtä Persuilta.
Ykkösaamussa Seija Vaaherkumpu joutui pahasti pettymään yrittäessään saada presidentti Sauli Niinistön tuomitsemaan Riikka Purran yksiselitteisen kannan että rajat kiinni vastoin Puumalaisen kantaa .
Pöysti päästi Puumalaisen pälkähästä .
Persut ovat luokkapettureita ja lähtivät herrojen kelkkaan ja lopulta ovat kapoja ja hyödyllisiä idiootteja herrojen taskuissa.
Lopulta se kaikki paska osuu omaan tuulettimeen. Tyhmyys on suorastaan käsinkosketeltavaa kun toimitaan itseä vastaan ja samalla vielä ylistetään porvarien perseennuolentaa.
Hyi helvetti mitä urpoilua ja purrailua.
Purra on nostanut perussuomalaiset pysyvästi suurten joukkoon . Kokoomus säilynee suurimpana puolueena, eduskuntaryhmän taso parani oleellisesti v. 2023 vaaleissa .
paskapersut vedetään vessasta ales.
Natsirikolliset vie leivän köyhän suusta ja ansaitsevat mitä tulee!!