Puolivalheella liikkeelle, totuus on toista maata

Anonyymi-ap

Liioittelun armolahjasta on täälläkin saatu maistiaisia, luettu huulten lerpatusta miljardien nollarivin opettelun kautta, ihan perussuomalaisen tapaan.

On syytä tiedustellla, ovatko Vahvat Puolivalheen miehet edestä, Tikanmäki, Jussinniemi ja Kiviniemi piilopersuja?

"Sisäministeri Mari Rantanen (ps.) vihjasi Ylen A-studiossa tiistaina, että Venäjältä voisi tulla Suomeen jopa miljoonia paperittomia ihmisiä.
– Kukin voi katsoa internetistä, kuinka paljon väkeä on esimerkiksi Afrikan tietyissä maissa, joten se potentiaali on todella suuri. On myös hyvä muistaa, että arvioiden mukaan pelkästään Venäjällä on noin kymmenen miljoonaa laittomasti maassa olijaa.-- Kaipaisin tarkempaa puhetta ministeriön suunnasta.sanoo tutkimuspäällikkö Joni Virkkunen Itä-Suomen yliopistosta."

6

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko Pyhäjärvellä menossa valehtelun piirinmestaruuskisat? Uusimmassa Pyhäjärvensanomassa 29.11.palturia tuulivoimasta. Paikkakunnnat joissa on tuulivoimaloita, ihmiset eivät saa sähköä yhtään sen halvemmalla kuin muutkaan.Toisin kuin propagandaa suoltavat mainosmiehet väittävät.Paikalliset saavat vain kärsijän roolin, kun myllyt tungetaan liian lähelle asutusta. Kiinteistöjen arvot laskee ja terveyshaittoja vähätellään.Mitään korvauksia haitoista on turha odottaa. Pyhäjärviset yritykset saavat halpaa sähköä vain jos kaupunki alkaa sitä itse tuottamaan voittoa tavoittelematta,.Siirtokustannuksista päästään vain jos kaupunki omistaa itse sähköverkon . Ulkomaiset firmat eivät ole hyväntekijöitä.Sumutus ja suhmurointi on pelin henki tuulivoima asioissa.Monissa maissa tuulivoimayhtiöt joutuneet suuriin ongelmiin.Suomi kiinnostaa kun täältä löytyy vielä jymäytettäviä!!

      • Anonyymi

        Parkkinen johtaa kielenmitalla. Näin Titan hameen alta kerrotaan!


    • Anonyymi

      Siis pyhäjärviset saisi halvan sähkön ilman siirto kustannusta!?!?

      Nyt vedettiin överiksi tuulivoimapropakanda!!!

    • Anonyymi

      Parkkinen on katkera, kun ei enää voi viettä kaupungintalolla tuntikausia.

      • Anonyymi

        Kepulin on helppo huudella Annikan hameen alta. PS. Rami puhuu totta, toisin kuin... no arvaat varmaan ketkä... Hi hih Tirsk


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      186
      8573
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4698
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4208
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      59
      3752
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3206
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2960
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2666
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2471
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2183
    10. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      36
      2117
    Aihe