Samaan aikaan paikalla WA:ssa

Anonyymi-ap

Joitain kertoja sattunut näin ...
Viestitellessäni WA:ssa jonkun kanssa, käyn samalla kertaa katsomassa ihastukseni kuvaa. Siitä on tullut kiva tapa, hän piristää profiilikuvallaan aina niin ihanasti.
Joskus on sattunut niin, useamman kerran, että ihastukseni sattuukin olemaan paikalla samaan aikaan. Senhän näkee siinä milloin on viimeksi ollut WA:ssa, jos pitää näkyvillä.
Jään usein katsomaan tuota paikalla-statusta, koska tuntuu kivalta ja hyvältä kun hän on siellä samaan aikaan.
Kysymys kuuluukin, jos hän poistuu paikalta ja minä myös, tulee paikalle ja on läsnä esim. 5 minuuttia, poistuu paikalta ja palaa takaisin ja taas viipyy pitkään ... ihan kuin olisi huomannut saman kuin minä, molemmat ehkä toisiamme katsellen?
Ja tuohon liittyy vielä se erityinen tunne, aivan kuin toinenkin ajattelisi samoin. Kummallinen ihana sähköinen kaipaus. Tässä tilanteessa kielletty kaipaus mikä estää suoran kommunikoinnin.
Mieli voi tietysti tehdä omia tulkintoja ja ihastus kehittää vaikka mitä ajatuksia, mutta mitä ootte mieltä ... ?
Tuo pitkä aika paikalla, poistuminen ja palaaminen takaisin, samaa toistaen useamman kerran. Kuin se olisi joku pieni ihana sanaton leikki, yhteinen hetki jossa kummatkin ajattelee toisiaan.

- M -

13

1450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihastunut kuvittelee kaikenlaista. Toinen ei välttämättä käy juuri sinun kuvaasi katsomassa

      • Anonyymi

        Niinhän se voi olla, ihastunut mieli on ovela. Tekee helposti metkuja jotka tuntuu ihan todelliselta.

        - M -


    • Anonyymi

      Minulla oli tuo sama kaunis mielessä aikanaan kaivattuni kohdalla, mutta se osoittautui vain vilkkaan mielikuvituksen tekemäksi kepposeksi. Ei asia kohdallasi mahdoton ole, mutta ehkä epätodennäköinen.

      • Anonyymi

        Olisihan se aika uskomatonta ja itsekin pidän sitä epätodennäköisenä. Kuitenkin sitä silti miettii, että voisiko olla kuitenkin niin ...
        Ja ehkä juuri se, että pitkän paikalla olemisen jälkeen poistuu ja saapuu heti takaisin. Teen sen saman, poistun ja toinen kuin tarkistaakseen reaktion tulee paikalle ja viipyy taas pitkään.
        Hankala selittää ja kuulostaa juuri niin hölmölle kuin mitä on.
        Toivo ja ihastus ovat voimakkaita voimia, jopa hölmöksi tekeviä.

        - M -


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olisihan se aika uskomatonta ja itsekin pidän sitä epätodennäköisenä. Kuitenkin sitä silti miettii, että voisiko olla kuitenkin niin ...
        Ja ehkä juuri se, että pitkän paikalla olemisen jälkeen poistuu ja saapuu heti takaisin. Teen sen saman, poistun ja toinen kuin tarkistaakseen reaktion tulee paikalle ja viipyy taas pitkään.
        Hankala selittää ja kuulostaa juuri niin hölmölle kuin mitä on.
        Toivo ja ihastus ovat voimakkaita voimia, jopa hölmöksi tekeviä.

        - M -

        Se voi olla just niinku kuvittelet… mutta mä käyn kurkkimas sun facekuvaa🤭


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se voi olla just niinku kuvittelet… mutta mä käyn kurkkimas sun facekuvaa🤭

        Onhan sielläkin kuva, mutta itse kurkin vaan WA:ssa.

        - M -


    • Anonyymi

      Kenelle aloitus on kohdistettu?

      • Anonyymi

        Paljastan sen verran, että tunteista on puhuttu. Eli ihan pelkästä WA-kontaktista ei ole kyse.
        Hän on pidättyväisempi tunteiden sanoittamisessa, mutta tiedän, että niitä on. Ymmärrän hyvin myös miksi asia on niin.
        Ihastus ei ole mielikuvitusta tai toivo sen hölmö tuote.
        Voisiko tämä olla hänen tapa tai keino silti osoittaa, että olen hänen ajatuksissa?

        - M -


    • Anonyymi

      Vaikea kuvitella, että tekisi noin. Mä ainakin olen WA:ssa paikalla miten sattuu, enkä ole koskaan seurannut muiden paikallaoloa. Ihastus näytetään paljon selvemmin.

      • Anonyymi

        On sitä kyllä tietysti aika vaikeaa kuvitella. Toki meitä myös löytyy jotka ihastuksensa kuvaa käyvät somessa katsomassa, joten mahdollisuus on.
        On minulla montakin tilannetta/esimerkkiä josta tunteet näkyvät, mutta ei hän sitä ymmärrettävästä syystä voi niitä oikein suoraan osoittaa.

        - M -


    • Anonyymi

      Eipä ole tapana stalkkailla. Antaa aikaa lapsellisen kuvan vaikka nyt olisikin lääpällään!
      Mieluummin reilusti livessä eikä salaa selän takana somessa.
      Oletteko jotain teinejä vai miksi ette uskalla face to face ottaa selvää???

    • Anonyymi

      Puhuu jonkun kanssa videopuhelua. Sopivat että ilmoittaa asiasta takaisin. Hoitaa asian ja palaa lähettämään viestin keskustelun aiheesta.

    • Anonyymi

      Kirjotelee varmaan omille kavereiden ja
      Omalle ihastukselleen ja hermoilee kun se joku kijoitaa viestä palkki näkyy mut sitte ei mitää tuukkaan ...
      Eikä mieti sua.
      Miksi sä et pistä viestiä sille ja tarkista mikä se tilanne on .
      Ihastunut mieli rakentelee kaikenlaista hullua joten sitäkin suuremmalla syyllä niit yhteyksiä ...
      Koska on aika vittumaista tipahtaa pilviloista jos ei mitään todellisuus pohjaa olekaan ...
      Ja oot elänyt kaiken vain korvien välissä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      530
      8937
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      160
      6144
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      374
      5203
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4749
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      98
      4351
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4053
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3942
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      92
      1886
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1404
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      969
    Aihe