SDP tekee hyvää työtä porvaripuolueille seuraavia vaaleja varten.
Hei ja hulinaa.
Hei ja hulinaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 41 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 71
Vanhimmat
SDP:n Urpilainen Pressatentissä kuulemma, VerkkoSukissa TissitPaljaana !
Pitääpä äänestää Verkkosukkapimua, tältä varma iäni
Sdp
Demari pressako, älä unta nää
Venäjällä voidaan olla toista mieltä.
Minä äänestän sukkahousumiestä tai kakkiukkoa.
Liikkennepylpyrässä suapi kakkii.
juup,
jutalle ååni,
suomi pelastuu,
kun jutasta tulee pressa...
ja voi kuinka se,
pummia kyrsii...
nnnnniiiihhhhh,
vitutukseekin voi vaikka kuolla...
Kaikki eivät pukeudu tuulipukuun tai pieruverkkareihin, niinkuin öyhöpersut.
Kyllä ne vielä menettelee kansallisella pornonpainajaisella, put,put.....kone.
Mutta kyllä sannalla täytyy olla verkkosukat. Tuossa on lahnan riimuverkot joutavana.
Kilpailu on hyväksi kaikilla aloilla. Semmonen kevytyrittäjyys juurikin.
Purrallapa on raatelijanhampaat ja sihisevä artikulointi.
No voi. Kaikissa puolueissa kun ei teiniprinsessuus ole pääsyvaatimuksena.
Eipä niin. Mutta raateluhampaat ovatkin välttämättömät. Poromiehet sen tietää, ne pallin purijat. Sittenpä lisäksi, useat pelkäävät käärmeitä, shhhhsinää. Muutenkin luikertelu on eduksi.
Venäjällä 😂
Eipä siellä näytä älyäkään tarvittavan.
Persvakobikineissä on demarimissikin VOGUE kelpoinen
Olisi se näky nuotiolla. Sannat rannalla, samalla sannalla astuisivat persvakopikineissä. Antikainen kuin ampaisee pian kevätnurmella ja toinen Sanna Marinsee, käy ylväästi: kyykkypissille.
Papparatsisti suumaa keskelle kevät huumaa. Oho ! Nyt laukesi vahingossa, ajoitus oli liian herkällä.
Apuhoitaja selvittää tilanteen, kylmän viileillä otteilla hän elvyttää kuvaajan koneen käyttökuntoon ja peli jatkuu. Kuvaajan virottua hän kieltäytyy yhteistyöstä toimittajan vapaaseen tiedonvälitykseen vedoten.
Toimittaja kertoo tekevänsä valituksen JSN.lle törkeästä hyväksikäytöstä tärkeän uutistyön yhteydessä. VOGUE ei kommentoi uutista mutta myöntää sannan olleen kuumaa kuvauspäivänä.
Ja vielä väittävät etteivät itä-Suomessa osaa keskustella ja ovat töykeitä... Tämäkin em. vuodatus suoraan tiedon ja tyylikkyyden huipulta. Tähän kiteytyy tietämys yhteisten asioiden hoidosta ja Suomen rakentamisesta paremmaksi.
Luulin ensin että siellä itä-Suomessa olisi vain tietämättömiä paskavarvastolloja. Noh, nyt en enää luule. Nyt tiedän.
Tieto tuo tuskan, parahtavan.
Sielläpäin tuskaa riittää.
Persvakoon ja Voguellä päälle SDP
Pimmeellää voipi kuulema persuvahi naija napsuttoo, paitsi ehkä purroo
sillä suattaa olla syömähamapaat sielläi
Nenästä on tuossa hommassa pidettävä kuitenkin kiinni .
Sannan uskomaton kauneusko vai rikastuminenko se saa teidät niitä kuuluisia sukkahousujanne repimään vai jokin muu? Älkääkä sanoko mitään äänestäjien pettämisestä sillä eihän äänestäjät nyt mitään saa muutenkaan äänestämällä. Äänestäminenhän on vain sellainen höplästävetoajankohta vain. Tyhmät siihen lankeavat. Ellette sitten ole juuri näitä tyh.....
Hirviniemi lisäksi joukkoon, vai oliko Vasemmistoliiton Rauhaa rakastava. Mitähän mieltä tää Rauha lienee?
Voi Rauha raukkaa
Jaa, että kuka Rauha on kysymyksesä?
Varmaan sota ja rauha
Kateus Sannan älyä ja ulkonäköä kohtaan saa tämän persulauman ulvomaan !
Itsekkyys ei ole älyä ja ulkonäkö riittää demareille pätevyyden merkiksi...😂
Sannukan älyä, kerro lisää
Seuraaviin vaaleihin vaikuttaa kyllä nykyinen hallitus.
Kuten edellinen hallitus vaikutti vaaleihin, luuletko jonkun asian muuttuvan?
Ja vaalit / niiden tulos vaikuttaa...mihin?
Kansa muistaa taas mitä oikeisto tarkoittaa, jos päässyt unohtumaan
Pääasia on kuitenkin se että Niinistön tyhjänpäiväisistä mölötyksistä päästään eroon. Ilman Sanna Marinia me olisimme vieläkin NATOn ulkopuolella.
Höpö höpö
Porvaripuolueet tekevät hyvää työtä vihervasemmiston tulevaan vaalivoittoon.
Kumarramme !
Hei hulinaa ja muorin päätä seinään...!
Näin toimii kunnollinen oppositio, hyvää tehden. Edellinen oppositio oppi pelkästään pahantekoon. Sen opittuaan, jatkaa ansiokkaasti hallituksessa kansan antamalla voimallisella valtakirjalla ilkeyksiään, hoonosti soomea puhuvien ja lukutaidottomien kumppaniensa tuella.
Pimatsut markkinoivat rasvanahka demareille työväenaatetta
Mitä tekemistä kapitalisti Sanna Marinilla on työväenaatteen kanssa?!
Työväen pimatsut nää
Sanna petti työväen. 35 280 äänestäjäänsä veti huussista alas ja läksi kapitalistin kelkkaan.
Ei ole työväen pimatsu.
Mutta häntä on mukava muistella?
Kovasti on jäänyt kaivertamaan peräkammareiden persujen olematonta itsetuntoa nuori, kaunis ja menestynyt nainen :D :D :D ps. en ole demari enkä vihreä ;)
Heillä kun ei ole kosketusta vastakkaiseen sukupuoleen kun Mansikki ja Kylli-täti niin johan saa kaunis nainen päät pyörälle.
Moiset tuuliviirit, sanansa syöjä ja aatteensa pettäjä luikurit saapi olla minun puolesta vaikka Lontoon takana. Eikä tarvitsisi niitä kuviaan joka huussireissustaan nettiin levitellä.
On kuin rippikoululikka käytökseltään, olisi pysynyt ukkonsa ja lapsensa luona ja tehnyt sen homman johon äänestäjät hänet valtuutti.
PS: Minä olen Demari jo neljännessä polvessa, mutta marin on pyrkyri kapitalisti!
Marin on teräksen lujaa työväen laatua. Pesee Li Andersonin kapitalismin mennentullen
Näin kertoo kokoomuksen jäsen luikurivalheitaan.
Poikamies jo neljännessä sukupolvessa, päässä vettä ja käyttää kättä.
Demarien aateliset. Kylläpä nyt
Totta
Demarit jo tappelee keskenään jonkun teiniprinsessan takia...! 😂🤣💩
Eikös nuo hassut hymiöt sun muut "piirretyt" ole vähän niin kuin lasten juttuja?
Ei, kyllä ne toimivat aikuistenkin näpäyttämänä. Itsekin 60 v ja hyvin toimii, koeta sinäkin!
Sitä paitsi pikku lapsellisuus sopii hyvin kun puhutaan sanna marinista.
se marriini,
taitaa tulla sulle unniiki...
Korkeintaan painajaisiin...
no,
sen huomaa,
kävisit nyt juttelemassa ammattilaisen kanssa,
helepottas,
elos ei olis niin raskasta,,,
Demarit on nyt ihan sekaisin. Ei jutuissa mitään tolkkua.
Työväeaate vahva tyttösillä
Hankala on kapitalistin reestä työväen aatetta näytellä...
Työväenaate syvällä Marinilla, punaisten ylvästä sukua jo vuodelta 1918
Tuollaisen sannan olisi 1918 punikit itse ampunut surmanpeltoon.
hui, kauhia,
tota siun murhanhimoas...
Leikitte vakavilla asioilla.
Punikithan ne sinne surmanpeltoon kouvolan porvareita tappoi, etsi murhanhimoa sieltä punikkien puolelta. Porvarina olisivat mariniakin tuolloin pitäneet.
mäne hoitoon,
enen kuin alat ihmisiä murhaamaan...
Avo"hoidon" tila järkyttää. Kannattaa muistaa että eräässä hallituspuolueessa puoluetoveria hoidettiin vasaralla. Ei lihasvasaralla. Ihan vain Stanleyllä. Hallituskumppanitkin haluaa kaikki selkä seinään päin.