Häiritsevä naapuri

Anonyymi-ap

Mulla asuu yläpuolella ihminen joka pitää hereillä mua jatkuvasti aamuun asti. Joka kerta kun oon nukahtamassa tai nukkunut noin tunnin, välillä kaksi, niin tömäyttää seinää tai muuta ja herättää. Toistuu monta kertaa yössä ja valvottaa aamuun saakka. Kesällä meni niin pahaksi kun aloin stressaantua ja olin tosi väsynyt, jouduin lähteä karkuun kodistani enkä ole vieläkään uskaltanut mennä takaisin. Kiistää kaiken ja huusi käytävässä mua hulluksi kun pyysin että olisi yöllä hiljaa kun herään tömäyttelyyn jatkuvasti. Häirintä alkoi samantien kun hän muutti yläpuolelle ja koska se ei häiritse ketään muuta on selvää että se tulee suoraan mun yläpuolelta. Mun vieraat on olleet kuuntelemassa ja todenneet että tulee yläpuolelta eli en kuule omiani. Oon asunut vuosia samassa asunnossa ja saanut olla rauhassa.

Mitä voin tehdä. On mahdotonta tehdä rikosilmoitusta kun toinen kiistää kaiken ja alkaa syyttää minua että häiriköin häntä kun pyydän olla hiljaa yöllä. Minkälaisen kameran voin asentaa että saisin näyttöä asiasta? Äänet on melko matalia kumauksia, että kuuluuko edes kameralle. Isännöinti ei tee asialle mitään heidän kanssa asiaa on yritetty puida, asukas kiistää niin jyrkästi että sai leimattua mut turhasta valittajaksi. Enkai turhaan lähde kuukausiksi nukkumaan toisten lattioille ja sohville, selkä jo kipeänä huonoilla alustoilla nukkumisesta. Koti-ikävä on ihan kauhean kova mutten uskalla mennä takaisin ilman jonkinlaista turvaa millä puolustautua.

0

429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

        https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
        Kotimaiset julkkisjuorut
        316
        1482
      2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

        Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
        Kotimaiset julkkisjuorut
        31
        1209
      3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

        Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
        Maailman menoa
        465
        979
      4. 62
        936
      5. Voiko meidän välit

        Koskaan parantua tästä?
        Ikävä
        73
        932
      6. Onko kaivattusi

        Kummallinen jossakin suhteessa?
        Ikävä
        48
        691
      7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

        Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
        Ikävä
        74
        673
      8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

        Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
        Kitee
        100
        665
      9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

        https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
        Maailman menoa
        465
        632
      10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

        koska hänet löysit?
        Ikävä
        38
        612
      Aihe