Pilipan pamaus

Semmonen tuli mieleen joulun kunniaksi että vien Runnilta kotoisin olevan rotunaaraan pilipanperälle viikonloppuna asuntoauto reissulle.
Ensin syyään, juuaan ja sitten suikkarit ja ah!
Kyllä siinä peräkylän taavetit on ihmeissään kun tähtitaivaan alla defletin perä rytkää! Joko on kylän köyhät kateellisia. No ah!
14897
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mukavata että joku jaksaa vielä änvätä.
Tällä iällä ei seiso ennää tikapuutkaan. Eipä tuota oo sen puoleen akkookaan minkä kanssa taikinakorvossa heilua. Naapurin Jonekin muutti palvelukotiin. Jos on muodollisesti päteviä yksineläjiä saa ottaa yhteyttä.

Äänestä

Et kerro, mitä lajia rotunaaraasi edustaa. Todennäköisesti lammas.

Äänestä
  • Ja sieltä ensimmäenen kylän kateellinen ilmaantui!
    Näköjään myös animalia kiinnostaa, ottaisit sinäkin immeisen välillä ajuun.

    Äänestä

Vilkas mielikuvitus ja terveet kädet tuovat joulun onnen aloittajalle.

Äänestä

Köyhän ainut huvitus on vilkas mielikuvitus.

Äänestä

Onnes en oo kööhä, tosin kun työ kyläläiset, mehtee on remeskylästä nousialaan ja joitain paloja muuallakin. Äsken paistettiin hirven filettä iltapalaksi ja XO konjakkia kyytipojaksi. Eka varvit lipsautettiin, nyt väl sätkät ja kuset hangelle. On tämä elämä ihanata, no ah! Katteelliset runkkoo ja itköö

Äänestä
  • Sinähän runoilet kun pottukoira!

    Äänestä

Siinä on mies paikallaan, anna mjennä! Permi on tehty nousulentoon.
Imakkata pjuuroo pitkin etupersettä

Äänestä

Nyt on pilipan pamaus suoritettu.
Iisalmen päivystyksessä käytin vielä mammoo, kun eppäili lannerangan murtumata mutta ol onnes vuan alalihat hellänä..
Vanahalla timosaurilla kuppi kahvetta ja piirakkata nuamaan ja Runnin kautta kotia. Ah!

Mitä suosittelette seuroovaksi? Pilipan pamaus, Rytkyn rysäys ja Luupuveen lutkutus on tehty.
Olisko Sulukavan sutkuttelu, Korpijoen konttaus vai Lapinsalon laukaus seuroovana työlistalla.
Ensin pittää liimatykin lattautua jäähauteessa, kun piänahkat punottaa.

Äänestä
  • Osmangin onaneeraus lie lähempänä totuutta.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Osmangin onaneeraus lie lähempänä totuutta.

    Sepä voissii olla mukava homma, vois kokkeilla semmosta nettisellain runttinkia että rouva kiehneis pihassa ja silittelis kissoo ja ite kirnuais piimee pitkällä reenpuomilla. Sitte viskois oven raosta isännän postilootaan kapitalismin terveisiä Ah! Kiitos iteasta, pittää kevvään korvilla kopasta. Mukkaannii suapi lähtee jos haluaa. Kesällä onnes on ne karavaanipäivät, myö tunnetusti ollaan kovia lihan perrään. Voi kun kehtoisin kertoo kaikki jutskat, esim mistä tietää että suapi tulla ilta ajuille ja onko mies vai nainen oottamassa. Pieniä on merkit vaunuissa mutta kunnon karavaani tietää..

    Äänestä

  • Luupuveden lutkautus sen paikallisen kanssa.

    Äänestä

Metsäläisillä on suuret haaveet...

Äänestä

Luupuvedellä saapi kötköyttää rotunaarasta kommeissa olosuhteissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Semmonen tuli mieleen joulun kunniaksi että vien Runnilta kotoisin olevan rotunaaraan pilipanperälle viikonloppuna asuntoauto reissulle.
Ensin syyään, juuaan ja sitten suikkarit ja ah!
Kyllä siinä peräkylän taavetit on ihmeissään kun tähtitaivaan alla defletin perä rytkää! Joko on kylän köyhät kateellisia. No ah!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu