bemarin päästöt

Anonyymi-ap

mikä avuksi päästöissä
CO% 0,70
CO2 13,6
HC ppm 105
O2 1,20
Lambda 1,035
autona siis e46 m54b22 moottorilla

4

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se kannattaa viedä asiansa osaavalle korjaamolle,

    • Anonyymi

      Mikä sinun mielestä pielestä päästöissä? mitä haluat muuttaa.

      Oliko moottori kuuma päästötestin mittauksen aikana.


      Mittautan autot aina kuumana eli varmistan itse että kone ja neste on niin kuuma ennen mittausta. Polttomoottori ei toimi optimaallisesti kylmempänä. Kun flekti pyörii jäähdyttämässä nestettä niin neste riittävän kuumaa ja moottori.

      Sytytyksen toimivuuden, puolat, johtimet, tulppien kunto, happi-anturin voi todeta on kaikki toimivia ettei aiheuta mitään häiriöitä, joskus voi olla kannen venttiilien kunto ja ajoitus.

    • Anonyymi

      Syö vähemmän hernekeittoa ja papuja, niin päästöt pienenevät huomattavasti. Kasvisruokavalion kylkeen kannattaa ei heteronkin ottaa aina välillä kunnon pihvi tai reilusti pekonia. Lehmätkin tuottavat melkoisesti metaania juuri ruokavalionsa takia. Sossun luukulta maksusitoumus ravintoterapeutille, niin saat asiaa eteen päin.

    • Anonyymi

      Paaliin vaan tuokin vanha luuska.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      136
      7504
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      29
      2856
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      304
      1639
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      252
      1346
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      102
      1158
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1129
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1032
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      896
    9. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      891
    10. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      18
      880
    Aihe