Jäätyykö nenä pakkasella ja et uskalla pistäytyä ulkopuolella, vai pelkäätkö törmääväsi minuun? Voi olla tosiaan kiusallista luistaa tilanteesta, jos vahinko sattuisi 😅
Nainen, minne olet piiloutunut
Anonyymi-ap
671957
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 67
Vanhimmat
Olen kotihiiri. Ei kiinnosta ulkona olla pakkasessa.
On jollain ainakin itsetunto kohdillaan🤣
Mulla ei enää ole säänmöllisiä aikatauluja. Melkein vuoden kävin ulkona tasan klo 19 kun kuvittelin törmäysmahdollisuuksien sillä paranevan.
Sun pitää pistää teltta tien haaraan niin et missaa.
Nyt on vähän kylmä telttailla. Taidan kokeilla shoppailua tänään.
Itse ajattelin mennä vasta huomenna, niin ei eksy vahingossa pitkäripaiseen, olisi ihan täyttä juoppoutta juoda kahtena päivänä viikossa, hyvää naisena esiintymistä sinulle ja raitista päivää muutenkin
Naisena ei voi muuna esiintyäkään kuin naisena. Raittiina oleminen sujuu multa luonnostaan kun en käytä alkoholia lainkaan.
Kivasti sinä naisena jaksat korostaa itseäsi naisena kun puhut naiseudesta täällä keskustelufoorumilla, mutta naista sinusta ei saa tekemälläkään. Taidat olla naisille katkera ja koet että elämä on yhtä shoppailua ja ilmaisia lounaita
Mikä sua oikein vaivaa, kun vieraitab ihmisiä haukut täällä aamusta iltaan? En tunne tuollaisia ihmisiä.
Shoppaile vaan.Minä shoppailen kotisohvalta.
Häh!
Pistäydyn kyllä ulkosalla mutta aina ilmeisesti eriin aikaan kun sinä.😁 Vaikka tänään sinut näinkin ohi mennen. Mut et varmaa huomannu minua. 🤭
Ei nähty tänään, ei vilaukselta eikä muutenkaan.
Ei ole intressiä.
En halua nähdä.
Juuri tämä. Täytyy käydä tunnustelemassa, ettei ole paikalla. 😂
No, onko kamerat rikki?
Keskisormea näyttämällä voi asia voi selvitä?
Se on tehty jo.
No etpä uskaltaisi mitään jos minuun törmäisit, on varma juttu!
Ei kiinnosta olla vaan näkösällä jollekin joka vaan katselee mutta ei lähesty.
Minä ollut aina se rohkeampi meistä kahdesta.
Voithan toki osoittaa että olen väärässä..
Ehkä muutan aikatauluni ulkoilun suhteen niin ettei edelleenkään törmätä, niin sinun ei tarvitse vaivautua 😏
☀️
Voi herranpieksut mitä kehareita.
Minä ainakin meen silloin ku huvittaa. Ihan sama ketä siellä ulkona pyörii.
Ei tämä ollu sulle. Kukaan noin tyly ei kuulu kuvioon. Tallaile rauhassa vaan vaikka mihin aikaan edelleen . Eikä kannata mitään ihmisryhmää haukkua. Kertoo susta vaan paljon tommonen asennevammainen luokittelu.
Mulla räjähtää kohta pääsääntöisesti teidän 2 kanssa !!!!!
Naamion takana on kuule takuu tyly ämmä että tiiä se.Pöljä.
It takes one to know one Pöljä!
Oon niin turha ihminen että jaksa nähdä ketään. Sekä pidin kaks jotain flunssaa peräkkäin meni 5 viikkoa.
Ei olisi kiusallista ollenkaan. Hyvin kaikki menee.
Oon ollut sairaana🥴roskat vein näin silloin yhden miehen hän katsoi kyllä, mutta en osaa puhua mitään ettei kukaan kuvittele että olisin iskemässä
En halua törmätä ihmiseen ketä rakastan ja kaipaan, repii mielen rikki. Et ole yhteyttä ottanut ja viimeisimmässä revit mut palasiksi ja jätit yksin keräämään sydämen palasia. Miksi kertoisin paleleeko nenänikään?
Jos olette todella kohdanneet ja molemmat ovat sen ymmärtäneet, niin silloin voi olla vihainenkin toiselle.
Kyllä näissä yksinpuheluissasi mies ihan viihdearvoakin on😂
Minäminäminä. Oletko koskaan yrittänyt asettua toisen saappaisiin?
Liikaakin, kaikkihan pyöri vain sun ympärillä. Katso peiliin kummalla tuo minäminäminä oikeasti on päällä. PS. Upee ilma tänään
Montako exää sulla nyt on, joiden kaikkien suusta tulee samalla lailla, millainen sinäsinäsinä todella olet? Sinä jätit mut yksin keräämään omia sydämeni sirpaleita.
Ei yhtään exää täällä ja olen samanlainen kuin aina ennenkin. Normaali.
Nenänkarvat oli tänään jäässä.
Pikkulinnut kertoi, että yksi on ainakin lihonut ja vanhentunut niin, etten häntä enää edes tunnistaisi jos törmättäisiin.
Onneksi pikkulinnut ovat ainisan ikinuoria 🐦
Kuunteletko usein pikkulintuja? Onko omia ajatuksia ollenkaan? Juoruisilla ihmisillä harvoin on.
Katkera vanhapiika huutelee siellä taas. On se sääli ettet sinä saa samanlaista huomiota.
Miksen kuuntelisi? Harmillista jos olet itse kuuro, mutta pärjäile ainoastaan omien ajatustesi seurassa.
Uliuli minimuna :)
Miksi yrität kokea väkinäisesti että tämä katkera mies olisi muka nainen - oletko kenties joku markan spinnaaja?
Vähän läpinäkyvän teinahtanut tämä 🦄ummehtunut feikkidraama, jos itse yrittää kaikin tavoin pilata jonkun ihmisen elämän eri valheilla, niin eiköhän rapa osu tuulettimeen vähän toisella tapaa kuin ulkonäköön liittyvällä slurrailulla
Kuule ,siinäpä se onkin et saa huomiota ihan liikaakin muttei niiltä kenestä itse tykkää.
Ajattelin ensi viikolla törmäämistä
Se olisi mukavaa.
WAU,HYVÄ!TÄÄLLÄ KOMPATAAN PORUKASSA....YES.YES YES.
Enhän tiedä edes missä on, edes kaupunkia, mutta aina salaa toivon että eteen tulisi. Oli sitten minkä näköinen vaan, vaikka olisi lihonnut. Moni on, tai laihtunut, moni on. Ei ainakaan ulkonäköä tarvitse peittää, en kyllä edes sitä ajattele. Tunnistan sinut silmistä, ja olemuksesta. Pari kertaa olen kyllä jäänyö yt päätä, mutta huti on mennyt 🙂
Tämmoisia on kiva lukea, missä ihmiset ovat oikeasti ihastuneita ja rakastuneita ihmiseen itseensä eikä hänen kroppaansa. Toivottavasti saat ihmisen, johon olet tykästynyt tai rakastunut.
Teennäistä paskaa millä keräät pisteet luusereiden silmissä ja pääset ryhmiin sisään.
Mistähän sinäkin rassukka oot jäänyt paitsi lapsuudessa kun noin oot katkerana 😭😭
En ruukaa piiloutua enkä pelkää sinua tai ketään muutakaan. En pidä sinusta se voi olla syy miksi en tahdo joutua kanssasi kahden kesken.
Juu,minulla on kans 2 tyyppiin sama.Kumpikin edesauttoi rakkaan sairastumisessa ja tämä kuoli.Haluaisin joka kerta kun nään hänet vääntää siltä niskat nurin.Mutta osaan pitää kurissa itseni kuten aikuiset pitää.
En tykkää vaan siitä tunteesta sisälläni kun inhoa sitä.Joten parempi välttää.
Hän on huomannut sen minusta.
Toisaaltaan en ole mikään ulkoilma ihminen muutenkaan ja viihdyn omissaoloissa yksin.Aina olen sellainen ollut ja tulen oleen.
Netin kautta näen mitä tarviin nähdä ja tykkään siitä.
Minä kerroin tuossa omassa perustelut miksi en halua eräitä nähdä ,saisinko sinulta myös perustelut.
Ihmiset ei opi jos ne ei tiedä.
Gustafsson?
Jos sulla ei ole irl yhteystietojani niin tuskin sinuun törmääminen tuottaa mitään tunteita joten ei kiinnosta millään asteella, ei kaveri ,ei millään.
Heipat sanon ja se siitä.
Kiva, jos nähdään.
"Ihmiset eivät opi, elleivät tiedä", aivan loistava! Mitä sinä aloittaja opit "meistä" aiemmin? Ajattelitko asioita muidenkin kuin vain itsesi kannalta? Siinäpä hieno lausahdus meille kaikille katsoa ensin itseemme ja sitten vasta toisiin syyttävän mielen alla jota aloituksesta kumpuaa.
Lausahduksen voi tulkita positiivisessa tai negatiivisessa mielessä, tästä saisi vuosisadan syvällisen keskustelun aiheen jota voisi venyttää pidemmälle kuin poliitikot ehtivät vuodessa.
Viikonlopun reissulla tuli oltua ja auton ratissa.
Pitää mennä dialyysi mutta tärkeintä että sisäisesti ontto ihminen ajattelee tärkeintä että kaartaa sairaalan pihaan yksin haisevaan ja uudella ökyautolla
Sinulla on mies osoite tiedossa. Tule tänne. En jaksa nyt ulkoilla varsinkaan yksin.
En tule , muut tulevat kaapista, mutta minä menen sinne !?
Näkemistä ei ole mitään syytä vältellä.
Voit mies ottaa yhteyttä muualla, jos haluat tavata. n>m.
En minä välttele.
Kyllä, pelkään vielä törmääväni sinuun, mutta ei kaikki tekemiseni tai tekemättä jättämiseni sinuun liity. Olet itsekeskeinen ja ahdistava, eikä moraalista tietoakaan. Siksi en halua törmätä enää.
Kerro tarkemmin miehestä, niin osaa vältellä ja lopettaa unelmoimasta.
Hän osaa varjoissa välttelyn eikä unelmoi minusta. Kiusaa vain