Loppupeleissä kaikki on vaan bisnestä, silkkaa bisnestä. Rahat pois kansalaisilta, jotka muutenkin kärvistelevät vähillä rahoilla ja nousevien kulujen kanssa painiessa menee yöunet yhä useammalta.
Aika moraalitonta.
Aika moraalitonta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tottakai on bisnestä, niin kuin Akuliinassa ja muualla esim musiikkiesiintyjät. Ei kenenkään ole pakko mennä viimeisiä rahoja viedä sinne. Bingot ovat maksuttomia tapahtumia ravintoloissa ja baareissa.
Hieno homma että tunnustit rehellisesti etkä alkanut jauhamaan mitään "tuo hyvää joulumieltä ihmisille ja keikoilla saa kuunnella laadukasta musiikkia kesän auringon helliessä ja siinä sivussa tavata tuttuja ja ottaa mahdollisesti muutama kylmä virkistävä juomakin" hyvä että sanoit suoraan että Akuliinan toiminta on täyttä bisnestä vain eikä mitään diipadaapaa.
No mitä sen sit pitäs olla? Hyväntekeväisyyttäkö?
Parempi se et tekee bisnestä kun elää valtion tuilla.
Jokainen saa valita meneekö asiakkaaksi. Ei sitä kelan rahoilla 20 vuotta pyöritetä bisnestä.
Kyllä pyöritetään kaupungin rahoilla. Vanha konkurssiin ja perustetaan saman tien uusi. Ja taas kaupungilta kymppitonnien aloitus ja investointituet, kuten kahvila Eldorado.
Eiköhän se ole jokaisen oma asia mihin rahansa hassaa
Mee jämpsän porttiin puremaan munkkia jos noin vanne kiristää pollan ympärillä
Akuliinaan ei kannata vähiä rahojaan viedä.
Eipä sinne sinun masseja halutakaan nillittäjä
Kyllähän jokainen saa laittaa kelan ja sossun rahat mihin haluaa.
kun mitään sossua ei ole ollu enään vuosiin.
Kyllä on. Täydentävä ja ehkäisevä toimeentulotuki. Haetaan sosiaalitoimistosta. Niin että eikun menoks.
Kiitos tiedosta. Oikaisenkin heti joen yli.
Kyllä Varsinkin sulla pummi
äitin pikku munki huuli
Niitä ei juuri muut saa kuin mustalaiset kansallisasuihinsa ja kakaroidensa "harrastuksiin"
Antakaa bingon tuotot jämsän suomenvenäläisille, kyll ne nii kauhiast on joutuna kärsimää!
saatanan vakoojat.