Olen kuullut näitä. Näissä on 2x15" basso per kaiutin ja molemmille kaiuttimille on erikseen tehokkaat vahvistimet. Nämä kyllä vakuuttavat joka-osa alueella ja soivat erittäin hienosti. tarvittaessa myös tosi lujaa, mutta puhtaasti. parihinta lienee yli 20k. Oletteko jo kuulleet näitä?
Genelec 1235A SAM-Monitorit
4
590
Vastaukset
- Anonyymi
En ole pääsyt tätä hintaluokkan kaiuttimia kunteleman kyllä Genelec pääse kuntelemaan melkein missä tahansa hifi liikeeissä mutta just tätä mallia eli jos halua osta just tätä mallia niin se on tilaus tuote eli kellän hifi liikeistä ei ole tätä mallia esillä likesssä koekuntelua varten eli tätä mallia mene niin vähän että tätä mallia ei ole missän likessä esillä koekuntelua varten joten sen takia tätä mallia voi olla aika hastava päästä kunteleman mutta tästä pienempi malli missä on 12 tuuman basso on myytävänä käytettynä http://tori.fi/ ja pyyntihinta noin 6600 euroa ja ainakin ilmoituksessa luke että myyjä voi järjestä koekuntelu tai sitten pitä käydä sillä Genelec tehtalla isalmessa ja kysyä koekuntelua mutta nämä kaiuttimet vaativat tietokone ohjelma kalibrointia niin kun ostat tällaiset kaiuttimet niin kysy sittä tietokone ohjelma kalibrointia mutta tämä on kaiutin mitä ei anna huonot ääniteet anteksi vaan paljastavat ne armotta mutta tämä kaiutin palkitse hyvät ääniteet että rupeat kunteleman sellaista muusikkia mitä oikeasti kuulosta hyvältä kuuten klassista kun se kuulosta dynamiseltta täyteläiselttä ja hyvältä.
- Anonyymi
Saanko minä kysyä että minne sinä nämä kaiuttimet haluat laitta?
Jos haluat olkkarin hirveän analyttiset kaiuttimet missä on live keikka taason äänenpaine niin silloin voi olla hyvä Genelec missä on 12 tai 15 tuuman basso.
Ja sihen tule sitten se tietokone ohjelma kalibratio.
12 tuumaiset voi olla jossain hifi liikeissä esillä ja koe kuneltavissa kun taas 15 tumaiset on tilaus tuote.
Ja 12 tumaiset on http://tori.fi/ myytävnä käytettynä pyynti 6600 euroa ja myyjä lupa koe kuntelu ja kalibratio. - Anonyymi
https://www.tori.fi/varsinais-suomi/_Genelec_1237A_114566347.htm?ca=18&w=3
Nämä missä on 12" basso käy hyvin olkkarin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2367144Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1373590Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1132122- 321334
- 241306
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy251198Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3161104Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.141962Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23898Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7867
