Ulkomailla nauretaan Riikan kuville kun Ville Ranta) piirtää . Kansainvälisesti tunnettu sarjakuvataiteilija, joka tunnetaan nyt Riikan pilaapiirroksista. Kyllä Ruotsalaiset on ilon ottaneet niistä kuvista.
ulkomailla nauretaan
Anonyymi-ap
11232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ville pittää hienoja kuvia Riikasta.
Sanna näytti tuulenhuuhtomaa persettä äänestäjilleen, ei tarvinnut kenenkään edes piirtää kun otti kuvan 😁
Riikasta ei saa sitä per se kuvaa,on niin lättänä.
lättänä hyvä kommentti Riikasta
Eikä ole tuulenhuuhtoma kuin koko Sanna on.
Huono pilapiirtäjä.
Paljon parempia Aamulehdessä ja Karjalaisessa.
Lehtori Iiris Tissi meni Kajaaniin yksityislääkäriin. Koska hän arveli, että lasku on suuri, lehtori teki lääkärille ehdotuksen:
-Herra tohtori, jos esitän lääketieteestä kysymyksen, johon ette tiedä vastausta, saanko laskun nollattua?
Tohtori mietti hetken ja suostui.
-No kysynpä miksi vanhan naisen tukka harmaantuu, mutta pillunkarvat pysyy mustina.
Tohtori mietti hetken, mutta myönsi, että eipä hän tiedä vastausta.
-No siksi, kun yläpäässä on kaikki huolet ja murheet, mutta alapäässä kaikki riemut ja ilot
Iiris sai laskunsa anteeksi ja lähti iloisena apteekkiin. Tohtori hoksasi, että lehtorihan yrittää saada ilmaiset lääkkeet samalla konstilla. Tohtori otti puhelimen ja soitti kaverilleen apteekkarille ja kertoi mitä tulee tapahtumaan.
Näin kävikin, Iiris teki apteekkarille saman ehdotuksen, jolloin apteekkari esitti tohtorin kertoman vastauksen.
Iiris katseli apteekkaria niinkuin pöljää ja sanoi:
-Eihän se niin ole, vaan pillunkarvat ovat siksi mustia, kun ne ovat 15 vuotta nuorempia kuin tukka.
Rannan piirrokset ovat kuin valokuvia Riikasta.
Ville Ranta on tosi hyvä piirtäjä.
Ulkomailla asti Ville tiedetään,on se niin hyvä Riikan kuvia piirtämään.😁😁😁
Eiköhän tässä naura kaikki sannan paljaspylly kuville. Miten ihminen on niin typerä.