Yhteensopivuus

Petri

Mites kaksosmies ja kalanainen sopivat yhteen? Yhdessä emme asu, mutta suunnittelemme muuttaa syksyllä.

7

1751

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bolle

      Ei kannata ajatellakaan yhteenmuuttoa!! Katastrofi siitä tulee!! Kokemusta löytyy!!

      • Petri

        Kerro hiukan lisää, mikä meni pieleen. Meillä on ollut ihan kivaa yhdessä.


      • Sinni*
        Petri kirjoitti:

        Kerro hiukan lisää, mikä meni pieleen. Meillä on ollut ihan kivaa yhdessä.

        Mä olen kalanainen ja seurustellut 2vuotta kaksosmiehen kanssa, riitoja on ollut (aika paljonkin), kun hieman epäsopivia merkkejä toisillemme ollaan, mutta rakkaus kuitenkin aina voittaa, ja silloin millään horoskooppimerkeilä ei pitäisi olla väliä :)


      • itse kala
        Petri kirjoitti:

        Kerro hiukan lisää, mikä meni pieleen. Meillä on ollut ihan kivaa yhdessä.

        olivat kaksoset ja kalat. Ovat eronneet jo ajat sitten monien vuosien erimielisyyksien jälkeen. Aivan erilaisia ihmisiä. Kaksonen halusi matkustaa ja harrastaa, kala olisi viihtynyt kotona ja perheen parissa. Itse olen kalat ja tahdon paljonkin matkustaa, harrastaa ja aina pitää tapahtua, mutta kaikki ovat erilaisia. Riippuu paljolti muista merkeistä, nousu- kuu-, miten hyvin ihmiset sopivat yhteen. Siis luonteenpiirteistä, toimintatavoista, arvoista ja muusta. Alussahan kaikki on aina mukavaa ja kivaa, koska ihminen harvoin näyttää ihan sitä todellista minäänsä, kun tutustuu uuteen ihmiseen. Kun arki sitten astuu kuvioon mukaan, silloin vasta punnitaan kuinka hyvin ihmisinä tullaan toimeen keskenään. Eihän tietenkään horoskooppimerkkeihin kannata tuijottaa, varsinkaan pelkkään aurinkomerkkiin. Voi olla että teillä on hyvinkin yhteensopivat kuu- tai nousumerkit, tai venus ja mars. Uskaltamalla heittäytyähän se selviää. Tsemppiä!


    • wisu

      Miksikäs se ei onnistu! tosin edellytyksenä on se että kumpikin tuntee itsensä ja tarpeensa. itse asun tällä hetkellä kaksosmiehen kanssa ja erittäin hyvin menee. kokemukset kaksosista on muutenkin hyviä läpi elämän. Oma isäni on kaksonen ja ajatukset menee yhteen erittäin hyvin, molemmilla levotonta verta ja vilkas mielikuvitus :)

    • kitkatti

      Itse on kalat ja seurustelin 4,5 vuotta kaksosmiehen kanssa. Hänelle oli tärkeää kavereiden kanssa hengailu ja hauskanpitäminen.Itse olisin halunnut suunnitella perhettä ja kotia. Kun sitten yhteen muutettiin, elämästä tuli helvettiä. Yhteinen koti oli kuulemma vain minun kotini, mies kieltäytyi tekemästä mitään ja alkoi sabotoida minunkin tekemisiäni. En saanut enää puhua edes kännykkään sisällä. Muutenkaan kotona ei saanut suutaan avata. Möllötettiin vaan teeveen ääressä ja jos suun sitten vahingossa avasi, tuli siitä heti kauhea riita.

      Katso ainakin, että kaksosmiehesi kunnioittaa sinua, eikä yritä tehdä herkkää mieltäsi sekopäiseksi. Kalat tarvisee huomiota ja hellyyttä. Sitä kaksonen ei aina välttämättä pysty kalalle tarjoamaan. Kaksonen on kuitenkin alan kannalta aika provosoiva merkki. Jos haluat kaksosmiehen pitää, ole vahva, äläkä takerru pikkuasioihin. Anna tilaa. Keksi itsellesi paljon omaa tekemistä, kun kaksoselle kuitenkin tulee niitä omia menohaluja!

    • _kissanpentu_

      Voiko jo 5 vuotta ennen alkaa suunnitella perhettä, jos ei ole vielä seurustellut kuin 1 vuoden?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      86
      1809
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      136
      1260
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1090
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      956
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      77
      897
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      84
      838
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      826
    8. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      817
    9. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    10. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      799
    Aihe