Kännykät pois

Anonyymi-ap

Nyt alkaa sitten jo näkyä koulumenestyksessäkin tämä kännykän käyttö tunneilla.
Kännykät pois tunneilta ja sama koskee myös työpaikkoja.Eivät kuulu kouluun eikä työaikaan nämä omat jutut puhelimella.

5

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja kuri takaisin!

    • Anonyymi

      Vastahan se romahdus tuli kun kännykkäkieltoa alettiin vaatia. Ennen kännykkäkiellon vaatimista tulokset oli paljon parempia. Nyt kun sitä kieltoa on vaadittu viimeaikoina niin heti tulokset romahti.

      • Anonyymi

        Romahdus jatkunut ainakin 10 vuotta ja 41% kertoi itsekin kännyköiden häiritsevän. Kotona pelaavat pelejä yömyöhään tai ovat somessa niin varmasti väsyttää koulussa ja läksyt jää tekemättä.

        Tein I-S Pisa-tehtävät niin olivat älyttömän helppoja, kaikki oikein, miten noita ei muka tajua jokainen täysijärkinen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Romahdus jatkunut ainakin 10 vuotta ja 41% kertoi itsekin kännyköiden häiritsevän. Kotona pelaavat pelejä yömyöhään tai ovat somessa niin varmasti väsyttää koulussa ja läksyt jää tekemättä.

        Tein I-S Pisa-tehtävät niin olivat älyttömän helppoja, kaikki oikein, miten noita ei muka tajua jokainen täysijärkinen.

        Juu ja sen sijaan että mennään ulos rakentamaan lumilinnoja, tehdään ne pimeässä huoneessa tietokoneella onlinessa yhdessä kavereiden kanssa.. tähän tämä maailma on mennyt..


    • Anonyymi

      Seuraamalla pientä taskuun mahtuvaa näyttöä, turhaa höpötystä tai toisten tekemää, se vähentään omaa ajattelua ja kykyä keksiä tehdä asioita, päättää asioista, hahmottaa.

      Kaikki mainosalustat = some on aina tuntunut naurettavalta, en ole koskaan käyttänyt, se on vain vahvistunut kuinka turhia ne ovat. Taitaa tosi moni olla narun jatkoja.

      Olen joskus käyttänyt hyväksy sivustoa johon ladata videon että saa oman videon jaettua linkillä muualle, toiselle nähtäväksi. En jaksa todellakaan katsella toisten videoita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      64
      3770
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      66
      3562
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      97
      3388
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      58
      2789
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      73
      2616
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2241
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      51
      1448
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1155
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1132
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1128
    Aihe