Liputus Naantalissa 8.12.2023

Perjantaina tulee kuluneeksi tasan 20 vuotta kaikkien aikojen tunnetuimman naantalilaisen eli Pekka Siitoimen menehtymisestä. Valtakunnanjohtaja Pekka Siitoin oli monien mielestä myös yksi suurimmista suomalaisista.

Suosittelemme kaupunkilaisia kunnioittamaan Pekka Siitoimen muistoa. Hyvä tapa on järjestää liputus valtakunnanjohtajan kunniaksi niin pientaloissa jos on lipputanko kuin taloyhtiöissäkin.
10305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oletko järjissäsi ??

Äänestä
  • Ei taida olla mutten ole ihan varma. Siitoimen fanittaminen tuntuu olevan tämän henkilön rakas harrastus. Ei se lopeta vaikka kirjottaisit mitä. Monet lienevät yrittäneet. Naantalipalstan ydinsodan kestävä feeniks. Onnittelut hänelle.

    Äänestä

  • Kun Naantalin kaupunki ei kunnioita isänmaallista historiaansa, niin onneksi me tavalliset asukkaat voimme tehdä sen.

    Äänestä

VALTAKUNNANJOHTAJA PEKKA SIITOIN oli erinomainen esikuva Suomen uljaalle nuorisolle, jonka esimerkkiä toivoisin tulevienkin sukupolvien seuraavan.

Äänestä

Kun puhutaan suomalaisesta isänmaallisuudesta, niin puhutaan yleensä myös Pekka Siitoimesta. Ja kun puheenaiheena on edesmennyt Valtakunnanjohtaja Pekka Siitoin, niin samalla keskustellaan myös isänmaallisuudesta.

Sanoo muutama kommunistiänkyrä mitä tahansa, niin Pekka Siitoin oli suomalaisen isänmaallisuuden perikuva. Siinä missä 1970- ja 80-luvuilla jopa oman maan valtiojohto nöyristeli itään päin, niín Siitoin piti tiukkaa linjaa. Suomi on Suomi ja vapaa maa.

Jos arvostat isänmaallisuutta, arvostat myös Pekka Siitointa, vaikket hänen kaikkia saavutuksia tietäisikään. Siitoin teki valtavan työn koko Suomen eteen. Siitä hänelle kuuluu ikuinen kiitos.

Äänestä
  • Ei kukaan näitä samoja höpinöitä usko enää.

    Äänestä

  • Sama paikallinen kokoomuksen ääriliberaali kommunisti näitä höpöjä jakelee . Kokoomuksen eduskuntaryhmästä nämä tippuivat pois ja tilalle tuli jämerää isänmaallista väkeä .

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ei kukaan näitä samoja höpinöitä usko enää.

    Ei ole mitään höpinää vaan 100% asiasta.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ei ole mitään höpinää vaan 100% asiasta.

    Kommunisti kokkare

    Äänestä

Naantalissa on piilopunikki kokkareitten joukossa .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Perjantaina tulee kuluneeksi tasan 20 vuotta kaikkien aikojen tunnetuimman naantalilaisen eli Pekka Siitoimen menehtymisestä. Valtakunnanjohtaja Pekka Siitoin oli monien mielestä myös yksi suurimmista suomalaisista.

Suosittelemme kaupunkilaisia kunnioittamaan Pekka Siitoimen muistoa. Hyvä tapa on järjestää liputus valtakunnanjohtajan kunniaksi niin pientaloissa jos on lipputanko kuin taloyhtiöissäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu