Perjantaina tulee kuluneeksi tasan 20 vuotta kaikkien aikojen tunnetuimman naantalilaisen eli Pekka Siitoimen menehtymisestä. Valtakunnanjohtaja Pekka Siitoin oli monien mielestä myös yksi suurimmista suomalaisista.
Suosittelemme kaupunkilaisia kunnioittamaan Pekka Siitoimen muistoa. Hyvä tapa on järjestää liputus valtakunnanjohtajan kunniaksi niin pientaloissa jos on lipputanko kuin taloyhtiöissäkin.
Suosittelemme kaupunkilaisia kunnioittamaan Pekka Siitoimen muistoa. Hyvä tapa on järjestää liputus valtakunnanjohtajan kunniaksi niin pientaloissa jos on lipputanko kuin taloyhtiöissäkin.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Oletko järjissäsi ??
Ei taida olla mutten ole ihan varma. Siitoimen fanittaminen tuntuu olevan tämän henkilön rakas harrastus. Ei se lopeta vaikka kirjottaisit mitä. Monet lienevät yrittäneet. Naantalipalstan ydinsodan kestävä feeniks. Onnittelut hänelle.
Kun Naantalin kaupunki ei kunnioita isänmaallista historiaansa, niin onneksi me tavalliset asukkaat voimme tehdä sen.
VALTAKUNNANJOHTAJA PEKKA SIITOIN oli erinomainen esikuva Suomen uljaalle nuorisolle, jonka esimerkkiä toivoisin tulevienkin sukupolvien seuraavan.
Kun puhutaan suomalaisesta isänmaallisuudesta, niin puhutaan yleensä myös Pekka Siitoimesta. Ja kun puheenaiheena on edesmennyt Valtakunnanjohtaja Pekka Siitoin, niin samalla keskustellaan myös isänmaallisuudesta.
Sanoo muutama kommunistiänkyrä mitä tahansa, niin Pekka Siitoin oli suomalaisen isänmaallisuuden perikuva. Siinä missä 1970- ja 80-luvuilla jopa oman maan valtiojohto nöyristeli itään päin, niín Siitoin piti tiukkaa linjaa. Suomi on Suomi ja vapaa maa.
Jos arvostat isänmaallisuutta, arvostat myös Pekka Siitointa, vaikket hänen kaikkia saavutuksia tietäisikään. Siitoin teki valtavan työn koko Suomen eteen. Siitä hänelle kuuluu ikuinen kiitos.
Ei kukaan näitä samoja höpinöitä usko enää.
Sama paikallinen kokoomuksen ääriliberaali kommunisti näitä höpöjä jakelee . Kokoomuksen eduskuntaryhmästä nämä tippuivat pois ja tilalle tuli jämerää isänmaallista väkeä .
Ei ole mitään höpinää vaan 100% asiasta.
Kommunisti kokkare
Naantalissa on piilopunikki kokkareitten joukossa .