Millainen se on eli onko täällä katukauppaa ja paljonko noin yleensä Naantalilaiset käyttävät Kannabista?
Naantalin huumetilanne
12
770
Vastaukset
- Anonyymi
Joka kolmas Naantalilainen on Kannabista kokeillut.
- Anonyymi
Älä puhu paskaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä puhu paskaa.
Miksi koit kysymyksen painostavaksi ?.-
- Anonyymi
Miksi Naantali olisi mitään vastaavankokoista eteläsuomalaista kaupunkia kummempi hyvän tai pahan suuntaan, mitä tulee huumetilanteeseen?
Heittona kuultua: Jokainen naantalilainen yläasteikäinen ja vanhempi koululainen tietää, mistä huumeita saisi, jos haluaisi"
THL: "Yleisimmin kokeiltu tai käytetty huume on kannabis. Kannabista kokeilleiden osuus on viisinkertaistunut vuoden 1992 kuudesta prosentista 29 prosenttiin vuonna 2022."
Mielestäni määrä on aivan järkyttävän suuri! - Anonyymi
Työni on valtavan palkitsevaa. Suurin osa lapsista paranee. Toki näen surullisiakin tarinoita, menetyksia ja hoitojen sivuvaikutuksia. Pienet lapset elävät hetkessä ja ovat tyytyväisiä, kun läheiset ovat lähellä, Koskenvuo kertoo.
– Kaikkein rankinta syöpään sairastuminen on teini-ikäisille, joiden elämä todella mullistuu sairauden myötä. Teini-ikäiset ymmärtävät, mistä on kysymys ja näkevät tulevaisuuden mustana. Siihen valon tuominen, tukeminen ja avun etsintä on vaikeaa, mutta keskustelu auttaa. Kohtaaminen vaikealla hetkellä on osa työtäni. - Anonyymi
nuhjala karvetti keskusta pahinta huumealuetta
katukauppa yleistä kk talon aula vessa
myyvät vanhat lake purkit tosi halvalla
kaikki hyötyy pilleri yksi eke oli sit voimakas tai ei- Anonyymi
"Alaikäinen poika myi kymmenientuhansien eurojen edestä huumeita Turussa"
Maailma näyttää menevän koko ajan aina vaan hullummaksi!
https://www.is.fi/turun-seutu/art-2000010041384.html - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Alaikäinen poika myi kymmenientuhansien eurojen edestä huumeita Turussa"
Maailma näyttää menevän koko ajan aina vaan hullummaksi!
https://www.is.fi/turun-seutu/art-2000010041384.htmlOnneksi Turku ei ole Naantalia.
- Anonyymi
Saako terveyskeskusesta vielä ilmaiseksi ruiskuja?
- Anonyymi
En tiedä käy kysymässä jon kiinostaa asia noin paljon.
- Anonyymi
Pari kuukautta ja siianongintasesonki pyörähtää taas käyntiin...
==> Sain mielenkiintosen vinkin onki-siikasaaliin parantamiseksi ==>pitää puhaltaa lääkeruiskulla ilmaa kastematoon, niin se nousee paremmin näkyviin pohjasta!!
Relevantti kysymys! "Saako terveyskeskusesta vielä ilmaiseksi ruiskuja?"
- Anonyymi
Tänään huumeita liikku varmaan myös Naantalissa?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä15111416- 288102
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565894Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1624809- 154681
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai324331Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas844203- 843487
- 803250
- 481741