Verot nousee Haminassa, tiedätkö miksi?

Anonyymi-ap

Vasemmistolainen talouspolitiikka, joka ei ole talouspolitiikkaa nähnytkään, tarkoittaa veronkorotuksia. Sitä Haminassa nyt koetaan. Se on pois vähäosaisten pusseista. Vasemmistolaisten poliitikkojen kädet ovat veronmaksajien molemmissa taskuissa ja syvällä.

Suomen tasolla Marinin hallituksen jäljiltä valtio yli 10 mijardia tappiolla, velat yli 70% BKT:stä, kuten 1992, ja velkojen korot jo 3,5 miljardia. 3,5 miljardia turhaa rahaa pankeille vuodessa. Olisi muutakin käyttöä. Vasemmistolainen talouspolitiikka väitti, että velka on ilmaista ja rahaa on. Ei ole.

Entäs sitten vasemmistolainen oppositiopolitiikkaa? Mitä se tarkoittaa? Lakkoja. Trumppimaista toimintaa kansan valitsemaa Eduskuntaa vastaan.

Hulluinta mitä kuultu pitkään aikaan: USA:laisen yhtiön tukityöstaistelutoimet Haminan satamassa!!! Onko AKT jo haudan partaalla? Teslan myynti Suomessa on alle 1%:n koko maailman myynnistä, Tukitoimilla ei ole mitään merkitystä. Ei mitään. Yhtä vähän kuin elokapinan istuskelu Mannerheimintiellä vähentää ilmaston lämpenemistä. Vaikutuksesta ei olekaan kysymys. On kiusantekoa. Kiusaamista. Suomen yhteiskunnan kiusaamista. On vain ay-pomojen profiilin nosto yritys. Yritys. Luuleeko Kokko, että tällä tavalla pääsisi Elorannan paikalle? Onko fiksun miehen merkki? Tyhjät tynnyrit pauhaa ja kumisee kaikkein eniten. Så är det.

Ajattele ketä äänestät seuraavalla kerralla.

10

616

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei haittaa, minulla on talo meren rannassa ja purjevene.

      • Anonyymi

        sekö mikä on ulosmitattuna myytävänä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        sekö mikä on ulosmitattuna myytävänä?

        Onko jossain sellainen? Voin ostaa senkin.


    • Anonyymi

      Kokoomus niitä veroja nosti.

    • Anonyymi

      Marinin syytä myös aktiivimalli 2, sama työttömiä ja työnhakijoita nöyryyttävä paska jonka Sipilä aikoinaan yritti saada tulille ja se haukuttiin alimpaan maanrakoon siitä hyvästä

    • Anonyymi

      mitenkä kun te persut edelliselläkin kerralla hallituksessa olitte ajaa maan täyteen konkkaan

      • Anonyymi

        Silloin ei vielä onnistunut, nyt pitää yrittää uudellen pontevammin.


    • Anonyymi

      Ei persut osaa taloutta pitää. Näittehän te millaisia möhömahoja seisoi korona-aikana ilman maskia kauppakulmassa? Tyhjä ilme kasvoilla tai joskus kulmat kurtussa. Tuskin ikinä olivat kirjaa avanneet.

    • Anonyymi

      onkohan lenkkerin takaukset jo maksettu,kuka yrittäjä matkustaa seuraavaksi kaupungin siivellä

    • Anonyymi

      Siksi PS.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      121
      8596
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      430
      7857
    3. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      10
      5438
    4. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      82
      5089
    5. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4889
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      237
      3407
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3124
    8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      35
      3016
    9. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      85
      3009
    10. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      25
      2620
    Aihe