Välittäjien koronlaskuhaaveet

4518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

EKP nostaa inflaatioennustettaan tälle vuodelle, mutta laskee talouskasvuennustettaan. Onneksi en ole keskuspankkiiri.

Äänestä
  • Jaa että inflaatio kasvaa... No, se on tietysti hyväksi asunnon omistajille. :)

    Mutta toisaalta heikko talouskasvu on pitkällä tähtäimellä kaikille huono ratkaisu. :(

    Onneksi EKP on EKP ja sinänsä luottamus niiden ennusteisiin on korkeintaan juuri tuo vuoden verran. Lamakin varmasti tulee, mutta tuskin ihan vielä... :)

    Äänestä

  • The Rat kirjoitti:

    Jaa että inflaatio kasvaa... No, se on tietysti hyväksi asunnon omistajille. :)

    Mutta toisaalta heikko talouskasvu on pitkällä tähtäimellä kaikille huono ratkaisu. :(

    Onneksi EKP on EKP ja sinänsä luottamus niiden ennusteisiin on korkeintaan juuri tuo vuoden verran. Lamakin varmasti tulee, mutta tuskin ihan vielä... :)

    Rotta! Takaisin tunnille!

    Äänestä

hyvää pieni koronlasku meillekin tekisi:
-velallisille
-veronmaksajille yleensä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jäihin kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/etusivu/4238845.asp

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu