Sannan ja kumppaneiden elättäminen ei ole halpaa.
Tarvitaan lisää ääniä ja lisää tukirahoja.
Ei myöskään demareitten himoitsemien pakolaisten elättäminen ole halpaa.
Puhumattakaan että Suomen vanhukset kärsivät pakolaisten ulinasta joka jatkuu jatkuu ja jatkuu...
Joutuuko urpolainen elämään ulusevien pakolaiskakaroiden naapurissa?
Tarvitaan lisää ääniä ja lisää tukirahoja.
Ei myöskään demareitten himoitsemien pakolaisten elättäminen ole halpaa.
Puhumattakaan että Suomen vanhukset kärsivät pakolaisten ulinasta joka jatkuu jatkuu ja jatkuu...
Joutuuko urpolainen elämään ulusevien pakolaiskakaroiden naapurissa?
Vastaukset 33
Vanhimmat
Jaa että sinäkö Sannaa muka elätät, minä taas olen siinä uskossa että hän elättää itse itseään työllään
Ilmaiseksiko Sanna mainostaa urpulaista? Tuskin.
Sannalla on oma yritys. Kyllä hän ihan itsensä elättää.
Tuo sweettikin kuluineen voi tulla kirjatuksi yrityksen kuluihin.
Ihmettelen, miten demarileirissä on hyökätty häntä vastaan.
Joku Junger & kumpp. Itse mitättömyyksiä. Leikkivät olevansa harmaita eminenssejä. Kateus, kateus ja omat koirat purevat.
Beng
Jaahas...ja nyt on sitten jo demaritkin kateellisia Marinille...aina vain paranee...
Taitaa demarileirissä kiehua sitten armoton naisviha...
Etkö ole Jungerin jutskia lukenut?
Sanna hyökkäsi urpilaisen kimppuun aiemmin.
Sehän se onkin laittanut huomaamaan se että kateutta hahmotellaan milloin milläkin verukkeella omiensa mollaamiseen, se ei ole reilua mitenkään. Eivätkö voi katsoa asiaa laajemmin esim että Sanna tekee työtään tasa-arvon puolesta ja jos on yrittäjä niin eikös se ole hyvä asia että ihminen näkee mahdollisuutensa työhön nähden
Ei tartte olla mitenkään betoonin harmaa vaikka onkin demari, yrittävä ihminen kehittyy aina työnsä puitteissa, ne jotka eivät sitä suosi Sannalle eivät myöskään ole aitoja politiikan kanssa jota pitävät omanaan . Eikös se toveruus pitäisi olla tukea toiselle , eikä mollaamista . Normaali demari ei ole kade vaan iloitsee jos joku saa mahdollisuuden vaikuttaa muuallakin ku; Suomessa.
No en uskomettä aito demari voisi olla kateellinen sillä hehän tietävät että Sanna korostaa maailmalla tasa-arvon merkitystä. Ei kai Sannan omat vaan ole unohtaneet sanaa tasarvo, ja että naisillakin on lupa tehdä töitä mikä jostai; syystä oli ennen vaan miesten oma alue . Joten toivon ettei nyt omatkin ala kateelliseksi vaan ymmärtävät asiat oikealla tavalla.
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18153941Z
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Kongon ulisijat voisivat ottaa urpulaisen kongoon presidentikseen.
Tämä ohi menevä hallitus pumppaa puoluetukea ihan liikaa.
Beng
Miksi Riikka näyttää ihan Aatun ajan naiskapolta nykytyylissään?
Onko ihminen, joka on noin dorga, vapaalla jalalla ? Toivottavasti hoivalaitoksessa.
Sanna on hoitoon menossa.
Pääsitkö itse iltavapaalle?
Ei ole sellaisia vaaleja ihan lähiaikoina tulossa, joilla puolueen kannatuksella olisi vaikutusta, joten huono provoiluyritys.
Oikeusministeriön vaalisivut kertovat.
https://vaalit.fi/
Demari- ja vasemmistoloiskoirat ovat kalliita elättejä veronmaksajille. Puhumattakaan heidän ajamastaan politiikasta. Se vasta kalliiksi tulee.
18:32
Tuletko sinä omillasi toimeen?
Vai paljonko tuetaan asumisessa ja elämisessä?
Beng
Minä tulen omillani toimeen.
Miksi sitten vaahtoat täällä toimeentulon heikentymisestä ja tukien alentamisesta?
Eihän ne sinua tunnu koskevan.
Ja tuskimpa olet mitenkään huolissasi toisten pärjäämisestä.
Pääasia sinulla on vain hallituksen ja persujen haukkuminen.
Onko persut ja hallitus suojattu haukkumiselta, demareita saa haukkua mitä huomannu.
19:07
Siinähän se vitsi. Me useimmat demarit ajattelemme muitakin kuin itseämme.
Mistä sinä tiedät, jospa olen vaikuttamassa.
Beng
Et sinä ainakaan selvänäkijä ole.
Mutta paljastit, mistä kenkäsi puristavat.
Ja sitten on ne veronkiertäjät jotka myös tulevat maalle kalliiksi , ja ne jotka asuvat yhdessä silti eri osoitteet niin että ei kontrolli yhtään pahaa tee. . Siis tuet on tarkoitettu todella tarvitseville ei fuskaajille
Minä myös tulen omillani toimeen , ainakin vielä, koskaanhan ei tiedä mitä sattuu elämässä äitse en esim koskaan nauttinut asunto tulesta eees vaikka olin yksinhuoltaja ja olisin tietysti sen saanut jos olisin halenut, mutta periaate on aina ollut että niin. Kauan kun pärjää omillaan on oman itsensä herra . Sillä sellaiset avustukset saattavat muodostua takaikkuna ihmiselle . Mutta ei koskaan tiedä mitä tulevaisuudella on annettavana jos vaikka itsekkin joutuisi tuki porukan jäseneksi jotenkin .
Sinä puhut persujen haukkumisesta , maistuuko mieleen Sanna vuodet, millaista kieltä hönestä käytettiin juuri persujen taholta Ne ei kuule unohdu koskaan vaan pysyvät mielessä . Niin ilkeitä kommetteja en ole koskaan muualla maailmassa nähnyt kirjoitettavan politiikoista. Joten onko se nyt sitten ihme että persu hallituksen päätöksistä kova meteli, sehän nyt on selvää että ihmiset reakoivat jos tuntevat että matto vedetään alta pois
Laura Huhtasaaren hyvä ystävä . iljettää ajatella kuka voi häntä pitää rakkaana ystävana,
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010048049.html
Sanna tulee maitojunalla takasi monkumaan elätin paikkaa politiikasta?
Jokaisessa maassa tuollaisia sannoja omasta takaa. Täällä ihaillaan ulkonäköä, uskotaan hyvännäköisten olevan päteviä, toisin on maailmalla. Eu.n brysselin palatsiin pyrkii varman ja aina vain pöhistyvän palkkion saajaksi. Missien ihailijat hänet sinne järjästävät.
Oottelehan Sannaa, mutta älä pitkästy ootellessas.
Niitä ääniä jaetaan sitten taas joskus 3,5 vuoden kuluttua...
Jos yhtään välitätte kotimaasta.Demareille ei yhtään ääntä
Marinin hallituksen saldo viime vuonna oli hyvä, silti kansa äänesti oikeiston valtaan ja tässä tulos. En kehuisi tätä hallitusta.
Niin mitä, Orpo ' nyt loppui velaksi eläminen, mitä voimme odottaa tältä hallitukselta, sitten jos pitäää lupauksensa en odota mitään mikä toteutuisi. Pystyisitte edes mihin Marinin hallitus pystyi. Vuoden 2022 talousarvio ylittyi 6 miljardilla, tietenkään ei pysty realiteetit on toisenlaiset.