Vituttaako ketään muuta Rajalinin selostukset? Mietin eilen että olen 20 vuotta kiroillut sitä huru-ukkoa.
Ihan sama mitä kehässä tapahtuu, Janin mukaan siellä on aina vaan yksi nyrkkeilijä. Toinen lähinnä vastaanottaa iskuja ja roikkuu mukana.
Käänsin jälleen kerran äänet pois kun ei ollut edes ruotsinkielistä selostusta tarjolla. Väitän että Rajalin on osaltaan romahduttanut koko ammattinyrkkeilyn josta on seurannut lieveilmiöitä (kotikehätuomiot, BBU, Arvo Kivelä)
Rajalin - Syy Full Pointsiin?
9
690
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö kellään ollut kanttia sanoa, että Suomalaisten vastustajat olivat todella heikkoa tasoa. Nyt kehuttiin maasta taivaaseen, kuinka kovia meidän pojat ovat. Varsinkin Rajalin kanssa ollut "asiantuntija" oli hurmiossa, kehuissaan.Vantaan ammattilaisottelulut kertoi siitä mitä on taso vuonna 2023. Surkein vuosikausiin.
- Anonyymi
Muistan vieläkin kun ammattilaisiltoihin tuotiin Lontoolaisia muurareita, ei pienintäkään nyrkkeilytaitoa, luulin että ne ajat on menneet. Laitettakoon " muurarit" lainausmerkkeihin, mutta näin kuulin erään katsojan sanovan illan päätteeksi. Huonoilla vastustajille luodaan katsojille illuusio, väärä kuva omien taitotasosta. Katsokaa Vantaan ottelut, te jotka asioista ymmärrätte ja liittykää keskusteluun.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18154559L
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Nimenomaan, vastustajat jälleen kerran näitä ammattihäviäjiä ja selostaja hehkuttaa omia poikia tulevaisuuden huippuniminä. Jotenkin irvokasta että sm-kisojen päätteeksi on tämmöinen "ammattilais-ilta" missä hakataan halpatuontimiehiä. Ensin sm-finaalit missä molemmat yrittää voittaa ja siihen perään ammattilaiset missä toinen yrittää seistä täydet erät koska tietää että häviää kuitenkin vaikka tekisi mitä. Hyvää syntymäpäivää Suomen nyrkkeilyliitto
- Anonyymi
Toinen selostaja piti Suomalaisten otteita loistavina, jokainen voi katsoa istv;stä vielä nämä ammattilaisottelut, hyvänen aika miten yksipuolista nyrkkeilyä. Ylävartalot kuin puujumalalla, joka tarkoittaa sitä, että kansaivälisissä kehissä on puolipohjat ylöspäin jo ensimäisessä erässä.
- Anonyymi
Täytyy olla ammattihävijiä, kun on 13 voittoa ja 41 tappiota. Nyt tappioita 42.
- Anonyymi
Jostain jäänyt mieleen hyvä selostaja, olisko ollut nimeltään Pirinen.
- Anonyymi
Jani voi hoitaa selostuksen yksin, ainakin Vantaalla meni selostus Suomalaisten kehumiseksi, eikä apuri ottanut huomioon vastustajan tasoa.
- Anonyymi
Jani & Immu heti selostamaan soudun keräilyeriä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen252684Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään402332Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621308Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2991231- 41986
- 42967
- 77894
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh77877Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin175803Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup94798