Onko kukaan törmännyt Keravalla tai lähi paikkakunnilla kulkevaan naiseen jolla on päällä joku liivi jonka selässä lukee isolla englanniksi mm.no children, no old people, no Animals/dogs, jopa "ei ulkomaalaisia", ei kovia ääniä, ole hiljaa, tai jotain vastaavaa. Tulee selkeästi tarkoituksella juuri tällä hänen listalla olevien ihmisten luokse ja kääntää selkänsä suuri eleisesti luettavaksi, ja sen jälkeen kääntyy pokkana katsomaan miten mahdollinen lukija reagoi. Kaikenlaista, ei voi muuta sanoa.
Keravalla kulkeva nainen viha tekstit selässä
9
625
Vastaukset
- Anonyymi
Kiva trollaus ”keravan mies”, eikö olisi helpompi kirjoittaa ”ei kaikelle” tai ”ei mitään”
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18154595D
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Empä usko, että kyseessä on näihin ryhmiin kohdistuva vihapuhe, vaan on kyse siitä, että kyseinen henkilö kokee, ettei maailmassa joidenkin ihmisten mielestä saa olla mitään vähääkään häiritsevää. En muista sitä sivistyssanaa jolla tuollaista käänteistä ilmaisua kutsutaan, ehkä joku muu muistaa?
- Anonyymi
Vähääkään heikkoa, häiritsevää, yhteiskunnalle hyödytöntä, jne. Että kaikkien pitäisi olla täydellisiä, kovia, tuottavia ja parhaassa iässään ollakseen kelvollisia. Ymmärrän hyvin hänen kantansa, se on surullista, että kielletään normaalit elämään kuuluvat asiat hyödyttömyytenä ja häiriönä.
- Anonyymi
No kyllä se on ihan selkeää vihapuhetta, vanhempi rouva, tuli sentin päähän seisomaan minun ja kaksi vuotiaan lapseni taakse rulla portaissa ja mulkoili meitä todella vihaisesti ja oikein kurkisti ylhäältä päin takaata lastani ja tuhahti ja sen jälkeen taas mulkaisi minua. Olen kuullut muiltakin että on nähnyt kyseisen henkilön. Selässä siis lukee allekkain isoin kirjaimin nämä tekstit
-ei lapsia
-ei nuorisoa
-ei ulkomaalaisia
-ei eläimiä
-ei kovia ääniä
-ole hiljaa- Anonyymi
Mummo on kilahtanut ja näyttää voimaansa. Hälyytä stevarit perään, jos noin tekee ei tuollainen käy.
- Anonyymi
Ainiin ja vielä että
-no gay people
Että sellainen mummeli se.- Anonyymi
Kannattaa väistää jos on noin hullu, kyllä sen vielä joku talteen kerää. Ei ole sinun ongelma, anna ammattilaisten hoitaa, ettei käy mitenkään jos puutut.
- Anonyymi
Juu en ole puuttunut enkä puutukkaan, lähinnä vaan kiinnostaa jos joku sattuisi tietämään ja tuntemaan tapauksen, että mikähän on mummojaan. Ihme että on näinkin kauan saanut kulkea pitkin kyliä ilman että joku on vetänyt turpaan tai tullut lehtijuttuja. Nimittäin tuttavani näki saman rouvan jo joskus viime keväänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2774722Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452941Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k412911Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061694Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531- 641471
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222