Onko ne kunnossa, kun katselin, että kirjastossakaan ei lasten osastolla ole esillä homoseksuaalisuutta esitteleviä taideteoksia, kuten näitä Tom of Finland piirroksia.
Yhtään sateenkaartalippuakaan en muista kannuksessa nähneeni.
Voisikohan vanhentuneeseen kylttiin laittaa, "tunne homous, ah! Kannus." ja sitten siihen kuva vaikka persereijästä.
Noh, eipä muuta, kuin vinkuvan pikkurillin myötä oikein hinttimäistä joulun odotusta!
Kannuksen Gay- ja Pride asiat
6
824
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi lapsille pitäisi sellaista saastaa vielä tuoda esiin kuin homot ja pride on?
- Anonyymi
Entä romanien ja islaminuskoisten kulttuurien tukeminen.
Tai oma käyttöhuone kannuksen alkoholisteille.
On se kumma, kun kannus on jotenkin niin rasistinen paikka.- Anonyymi
Kyse ei ole rasismista eikä mistään syrjimisestä ainoastaan ja vain siitä että lapsia ja nuoria halutaan suojella edellä mainitulta asialta varhaisessa vaiheessa.Heidän ei tarvitse tietää vielä mistää homouteen eikä myöskään prideen liittyvistä asioista.
- Anonyymi
Onko se Vetelin entinen elinkeinoasiamies sun kaveri ?
Ku ne sellasta puhuu että näin ois ?- Anonyymi
Keneltä kysyt?
- Anonyymi
Kyseiset vähemistöt ovat hyvin edustettuina useissa eri yhteisöissä. Joka tilanteessa asiasta ei voi pitää kauheeta älämölöä, mutta kun fiksusti esittää taipumuksen niin on loistava tulevaisuus Kannuksessa niin edessä kuin takana ;)
Taipumuksia tuskin kirjastossa kannattaa esitellä tai muissa julkisissa tiloissa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708