Ylen juttujen kommenttien läpipääsy

Moderoinnin ruuhkautuminen on usein mainittu syy keskustelun katkaisemiselle ennen luvattua aikarajaa. Minä kuitenkin epäilen, että siellä jokin tekoälybotti suodattaa tekstejä, tarttuu sanoihin ja ehkä vertaa tietoja johonkin talletettuun sosiaaliseen profiiliin. Ei kai sentään ihmistoimittaja sellaista tekisi. Asiallinen kirjoituskin saa seuraavan vastauksen punaisella pohjalla: "Äh! Viestin lähettäminen ei nyt onnistunut. Yritä myöhemmin uudelleen. [ulkomuistista]". Tällainen ähkiminen samoin kuin ns. videoefektijutuissa hoverbox (kuvien päällä!) "Heikko saavutettavuus kuva- ja videosisällössä" ovat asiakkaan aliarviointia. Kertoisivat suoraan, mikä "mättää". Jatketaan sitten täällä vaikka rasistiksi haukkuvista taksikuskeista tai Kiinan Demokraattisen Kansantasavallan puolue-eliitin Lapin matkailusta. Kiitos S24.

5

546

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jouko Jokisen sossukommarilauma Yle, veroilla elätetty propagandaporukka, halveksii ja pilkkaa veronmaksajia röyhkeillä valheuutisoinnellaan

      ""Kun hallitus äskettäin päätti sulkea myös Inarin Raja-Joosepin rajanylityspaikan vastauksena Venäjän viimeaikaiseen toimintaan rajalla, Yle raahasi aamuohjelmaansa haastateltavaksi ”erikoistutkijaksi” esitellyn Erna Bodströmin, joka tunnetaan ensisijaisesti Right to live ja Stop Deportations -liikkeiden aktivistina""

      https://www.suomenuutiset.fi/paivan-pointti-ylen-juttuihin-paatyy-toistuvasti-haastateltavia-jotka-lahemmassa-tarkastelussa-paljastuvat-vasemmistopoliitikoiksi-tai-turvapaikka-aktivisteiksi/

      • Anonyymi

        Jouko Jokinen joutaa takaisin Eeva-lehden muotitoimittajaksi.


    • Anonyymi

      Lehdistössä ei saa julkaista mitään negatiivista terrorivaltio Israelista, koska se on Natomaa USA:n suojeluksessa, kuten Suomikin. Eikö muka Suomea ole miehitetty, kun maahan saa tulla vieraan valtion eli USA:n sotilaita ja varusteita!? Eikä Suomi saa tuomita rikollisiksi osoittautuneita sotilaita itse! Kyllä ällöttää. Suomi ON suomettunut.

    • Anonyymi

      Eikä Yhdysvaltain ulkopolitiikkaa saa enää kritisoida.

    • "merikapteeni" "karikolta" erilaiset "mummelit" ja suuhygienisti Walesista. Neuvostonuolijoita piisaa ja pääsee läpi toisin kuin asiallisia faktakommentteja niitä tarvitseville.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      112
      6677
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3717
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      185
      2488
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      257
      2355
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      196
      2048
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      300
      1770
    7. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      9
      1675
    8. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      128
      1259
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      27
      1235
    10. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      69
      1214
    Aihe